Офіційна статистика в Україні по коронавірусу після Нового року радує своїми показниками – кількість хворих знижується.

На цьому тлі ширяться чутки, що влада відмовиться від намірів вводити локдаун з 8 січня.

У телеграм-каналі Леґитимный з посиланням на свої джерела в Офісі президента повідомляють про перенесення локдауну.

Наше джерело з Офісу Президента повідомляє, що тотальний локдаун намічений на 8 січня буде перенесено.

Як пояснює джерело, зазвичай у нас сезонна епідемія на грип починається в 20-х числах січня і триває до середини лютого. На сьогоднішній селекторній нараді у Президента це обговорювалося і попередньо прийнято рішення про перенесення локдауну на кінець січня.

Джерело пояснює, що це не доцільно вводити локдаун 8 січня за маленьких цифр захворюваності, і середнього завантаження медичних установ. Адже в лютому, коли почнеться «третя хвиля», доведеться знову вводити локдаун, а це буде зробити дуже складно і майже неможливо. У підсумку цей трек стане «критичним» і антихайповим для влади, яка отримає хвилю критики від всіх.

Зараз чекають цифри від МОЗу і прогнози, а також поставлено завдання підготується до «третьої» умовної хвилі епідемії коронавірусу, яка як раз почнеться в перших числах лютого. Тоді очікується 15-20 тисяч хворих в день.

Також інформацію про можливе скасування локдауну прокоментував і депутат від партії “Слуга народу” Максим Бужанський в своєму телеграм-каналі.

Коротко про локдаун.

Скасувати його, спираючись на абсолютно нічим не з’ясовні цифри різкого падіння числа захворілих коронавірусом – злочин.

Не популізм, не загравання з виборцем, злочин.

Але якщо Прем’єр захоче сказати, що сталося чудо, і на території нашої країни виникла дивна аномалія, коли весь світ провалюється в коронавірус, а у нас, як не тиждень, так свято з масовими гуляннями і всі здорові, то це потрібно пояснити.

Вийти до журналістів, і так і сказати, ми не якісь там Британія, Туреччина, Ізраїль і Німеччина, у нас все само собою розсмоктується, хоч бюджет, хоч реформи, хоч коронавірус.

Але можна і правду сказати, заради різноманітності.

Мовляв я, Шмигаль, побоявся вводити локдаун в грудні, коли це було необхідно, і почав малювати занижені цифри статистики.

А тепер просто не знаю, як пояснити повернення до реальних цифр, які в рази більше, тому давайте скасуємо локдаун і будемо розповідати байки про те, як все добре.

До речі, трохи нагадує цю моторошну історію з аварією на Чорнобильській АЕС, коли влада брехала, що все нормально, і киянки з колясками по вулицях столиці гуляли, чи не так?