Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що “на Україну нападають” прямо в центрі демократичних інститутів країни. До такого висновку Президент прийшов після рішення Конституційного суду України про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Про це глава держави написав у статті “Не можна дозволяти українським судам викидати антикорупційні досягнення” для видання Financial Times.

За словами Зеленського, за рішенням КСУ стоять “російські маріонетки і деякі українські олігархи”, які відчувають загрозу через діяльність антикорупційних органів.

“Вони виступають проти інтеграції в Євросоюз і НАТО, співпраці України з Міжнародним валютним фондом і суспільства, де діють правила, від яких виграють 99 відсотків, а не лише 1 відсоток”, – написав він.

Зеленський зазначив, що зараз на Україні нападають не тільки на кордонах, але і “в центрі демократичних інститутів”, але Україна буде чинити опір.

“Я також закликаю наших міжнародних партнерів і союзників продовжувати підтримувати нас і доводити неправоту тих, хто намагається перешкодити нашій співпраці і зірвати його”, – додав президент.

Нагадаємо, 28 жовтня на сайті Конституційного суду було опубліковано рішення, згідно з яким фактично блокується робота Національного агентства з питань запобігання корупції в напрямку контролю стану державних службовців та їх покарання за брехню в деклараціях і незрозуміле придбаних активів. Реєстр електронних декларацій припинив свою роботу з вечора 28 жовтня. Фактично, це означає, що відтепер службовці більше не зобов’язані публічно звітувати за свої доходи і витрати.