http://photo.unian.net

Лідер ВО "Батьківщини" Юлія Тимошенко продовжує з порушенням закону оплачувати послуги американської лобістської компанії Wiley Rein LLP

Про це в своєму блозі на "Українській правді" написав депутат від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко, передає Корупція Інфо

Він проаналізував звіти цієї компанії перед Мін'юстом США, з яких випливало, що протягом цього року послуги в інтересах Тимошенко оплачує британська компанія Trident Foundation (раніше за них платив чоловік Тимошенко Олександр). Загалом за перше півріччя 2015 року Trident Foundation заплатила за це 210 тис. дол., ще 5 тис. дол. додав чоловік лідера "Батьківщини".

ти ти2За даними Лещенка, серед послуг, які отримала Тимошенко, була організація таємного візиту до США у червні цього року і зустрічі там з низкою американських сенаторів. Депутат зауважив, що спершу візит планувався на січень, але був скасований з невідомих причин, після чого лобісти у Держдепартаменті обговорювали "проблему візи Тимошенко".

При цьому Лещенко нагадав, що закони України забороняють фінансувати політичні партії з-за кордону, тоді як Тимошенко поїхала до Вашингтона саме в ролі лідера партії та фракції, а також для обговорення політичних питань.


Народний депутат написав, що компанія Trident Foundation зареєстрована у Лондоні. Її директором є колишній депутат від "Батьківщини" Михайло Соколов.

"Фірма зареєстрована в Лондоні на Бейкер-стріт, 124, в офісі фірми Coddan CPM Ltd, а статутний капітал отримав пан Дмітро Остапчук з фірми Coddan Subscribers Ltd", – додав Лещенко.

Лещенко також нагадав, що Тимошенко з осені минулого року є депутатом, а отже на неї поширюється заборона приймати коштовні подарунки.

Загалом, за підрахунками Лещенка, починаючи з 2012 року, за лобізм інтересів Юлії Тимошенко на адресу компанії Wiley Rein LLP від різноманітних осіб та фірм, зокрема офшорних, було переказано 1 млн 150 тис. дол.

"Жодної копійки цих коштів не було переказано з офіційного рахунку партії "Батьківщина", що означає наявність тіньових джерел у цієї політичної структури", – додав народний депутат.

Лещенко повідомив, що звернувся до Генпрокуратури з проханням перевірити факти незаконного фінансування Тимошенко.