695889

Нардеп Сергій Каплін організує публічний тиск на держкомпанію "Укргазвидобування" в інтересах Росії з метою обмеження газовидобутку в Україні.

Таку думку висловив народний депутат від "Народного фронту" Андрій Помазанов. Так він 14 червня прокоментував нещодавні акції та заяви С. Капліна.

"Цей тиск Капліна на "Укргазвидобування" замовлений Кремлем, і є прямою відповіддю "п’ятої колони" на енергетичні реформи Арсенія Яценюка. Попередньому уряду вдалося збити ціну російського газу більш ніж удвічі, і взагалі обійтися без "Газпрому" вже шостий місяць. Володимир Гройсман оголосив про продовження курсу Яценюка на цілковиту газову незалежність від Росії до 2020 року. Основа цієї стратегії — розширення вітчизняного газовидобутку, — насамперед держкомпанією "Укргазвидобування". В компанії замінений менеджмент, з неї витиснули кадрів Януковича. В Кремлі стурбовані цими реформами і дали вказівку атакувати "Укргазвидобування" найманими популістами й латентно-кремлівськими телеканалами", — заявив Помазанов.

Розширення видобутку "Укргазвидобуванням", відзначив він, частково компенсує втрати України від згортання сланцевих проектів після початку російського вторгнення.

"Газпром" послідовно й напряму блокує нарощення видобутку неросійського газу в Європі, насамперед в Україні. Спершу вони, за допомогою своєї агентури, тиранили проекти сланцевого газу компаній Shell та Chevron. Потім Росія просто вторглася в Україну, захопивши "Чорноморнафтогаз" у Криму й змусивши західних інвесторів зупинити сланцеві проекти на материковій частині України. Розширення видобутку "Укргазвидобуванням" могло б частково компенсувати ці втрати для українського газового ринку", — пояснив А. Помазанов.

Політична активність С. Капліна, вважає Помазанов, є послідовно деструктивною, антиреформаторською й латентно проросійською.

"Цей наїзд Капліна і його "простих людей за наймом" абсолютно не випадковий, і немає нічого спільного з антикором. Згадайте всі акції Капліна після Євромайдану і ви побачите чітку антиукраїнську, підривну, проросійську політичну логіку. Коли Яценюк розгорнув ринкові антикорупційні реформи, коли на Донбасі тривав російський наступ і потрібно було фінансувати військо — Каплін вимагав космічних, непідйомних для економіки заходів захисту вкладників банків. Коли прийшов час чергового траншу від МВФ — Каплін мочив цей фонд в найгірших традиціях брєжнєвської і путінської пропаганди. Зараз, коли стоїть питання про подальше скорочення газової залежності від Москви — Каплін мочить державну газову компанію України. Незрозуміло, що цей деструктивний російський агент робить у фракції БПП", — сказав Андрій Помазанов.