Москва продовжує активну деструктивну діяльність, спрямовану на протидію створенню і становленню української помісної православної церкви (УППЦ).

Про це заявив координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook, відзначивши, що РПЦ і російські спецслужби сконцентрувалися на заходах щодо недопущення визнання автокефалії іншими православними церквами.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Як зазначив Тимчук, РПЦ-ФСБ намагається на міжнародному рівні перешкодити отриманню Україною Томосу.

"На даний момент РПЦ веде серйозний торг з вищим духовенством Грузинської православної церкви (ГПЦ) з метою недопущення визнання ГПЦ автокефалії УППЦ", – написав він. 

Так, за даними Тимчука, 10 грудня в Грузії побував керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон (Алфєєв), який передав (подарував) ГПЦ частку мощей святої Тамари (Марджанова), які православна церква Грузії просить вже не перший рік. До цього РПЦ постійно відмовляла ГПЦ в цьому питанні або просто не розглядала звернення.

"Після" подарунка "і спільного богослужіння митрополит Іларіон також передав представникам ГПЦ документи, які викладають наполегливу позицію РПЦ з питання УППЦ, тобто невизнання її автокефалії", – підкреслив координатор "ІС".

При цьому, патріарх всієї Грузії Ілія II зазначив, що грузинська сторона уважно вивчить подані як Москвою, так і Константинополем документи, і остаточне рішення з цього питання прийме під час чергового засідання Священного синоду, дата якого на даний момент ще не визначена.

Також, за інформацією Тимчука, частина вищих ієрархів ГПЦ проєвропейської позиції продовжують дотримуватися думки про необхідність підтримки і визнання автокефалії УППЦ.

"У той же час, проросійська частина грузинських ієрархів на чолі з митрополитом Шио (Муджирі) за рахунок" священних "(і не тільки" священних ", але і цілком" мирських ") хабарів від РПЦ намагається переконати патріарха Ілію II, а також сформувати думку в середовищі грузинських віруючих, про недоцільність підтримки і визнання УППЦ ", – уклав він.

Ці події в свою чергу можуть привести до нестабільних наслідків в Україні.