На даний момент процес об'єднання українських православних церков підтримують приблизно 10 єпископів Московського патріархату.

Про це в колонці на "Главреді" написав архієпископ Чернігівський і Ніжинський, спікер Української православної церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря).

Він пояснив, що скільки з них візьме участь в об'єднавчому соборі, буде зрозуміло в процесі його безпосередньої підготовки.

"Але можна прогнозувати, що з часом, вже після отримання Томосу, більшість тих, хто зараз в Московському патріархаті, увійдуть в об'єднання з Українською Церквою. За моїми прогнозами, це буде тривати кілька років і в результаті не менш як дві третини тих, хто є в МП, увійдуть в Українську церкву", – додав Євстратій.

Священнослужитель повідомив, що на посаду предстоятеля Єдиної церкви досі немає жодної кандидатури, крім кандидатури патріарха УПЦ КП Філарета. Однак гіпотетично можна сказати, що Собор може вибрати будь-якого гідного ієрарха з числа українських архієреїв, які візьмуть в ньому участь.

"Якщо говорити про можливість обрання митрополита Онуфрія, то треба зазначити, що до сих пір він ніяк не виявляв бажання бути учасником об'єднавчого процесу. Тому питання, чи може він очолити Єдину помісну церкву – чисто риторичне", – додав архієпископ.

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Євстратій підкреслив, що зірвати процес об'єднання церков вже неможливо, оскільки для нього створена міцна канонічна база, і на довершення є сильна воля як в Україні, так і з боку Вселенського патріархату.

"Однак спроби перешкодити цьому процесу будуть, і кінцевими ініціаторами таких спроб є московські сили як за кордоном, так і тут, в Україні. Тому наше спільне завдання – і церков, і держави, і суспільства в цілому – не допустити того, щоб вони мали хоча б найменший успіх", – написав він.