На Донеччині, біля села Тоненьке, Збройні Сили Російської Федерації здійснили штурм українських позицій, втративши 36 танків. Про це повідомив лейтенант Збройних Сил України під псевдонімом “Алекс” у своєму телеграм-каналі “Офіцер+”.

Він зауважив, що операція знищення ворожої техніки була спільною, але найбільший внесок зробили бійці 25-ї окремої повітряно-десантної бригади.

“Якщо говорити про сам бій, варто зауважити, що танки не їхали красивою колоною для розстрілу, це був штурм працювали вони накатами, в кожній хвилі по 5-6 одиниць техніки з піхотою (до 8 чоловік на танку/БМП). Бої реально були люті — горіло все, що рухалось”, — повідомив “Алекс”.

Він такождодав, що по ворожій техніці бійці Сил оборони працювали з FPV, броньовану техніку ворога нищили розрахунки “Стугни”, цілили з “Джавеліна” та артилерії.

“Бої там тривали 4 дні, в посадках на околицях Тоненького зараз стоїть до 70 одиниць знищеної/підбитої техніки, а згадали лише тоді, як був пік”, — зазначив військовослужбовець.

Зауважимо, такого «значного» масштабу російського механізованого штурму, який відбувся 30 березня росіяни не проводили з жовтня 2023 року, коли ЗСУ знищили майже 50 російських танків і понад 100 одиниць бронетехніки під час наступу росіян на Авдіївку 19−20 жовтня 2023 року.

Деякі експерти також ще підкреслюють, що здатність ЗСУ відбивати такі механізовані штурми, як 30 березня поблизу Авдіївки, де українські сили були змушені швидко відійти на нові оборонні позиції після втрати міста, «є позитивним показником здатності України захищатися від майбутніх широкомасштабних російських наступів та очікуваної російської наступальної операції влітку 2024 року».

При цьому у деяких звітах йдеться, що Україна «цілком виправдано» попереджає, що на її оборонні спроможності влітку може вплинути нестача боєприпасів, обмежені ресурси живої сили та затримка західної допомоги.

«Українським військам, можливо, довелося витратити значну кількість ресурсів для захисту від російської атаки поблизу Тоненького, що підкреслює здатність Росії проводити напади, які змушують Україну витрачати величезну кількість своїх й без того обмежених матеріальних і людських резервів для захисту», — наголошують в ISW.

З іншого боку, продемонстрована здатність України вміло захищатися на особливо критичній ділянці фронту, попри всі виклики, свідчить про те, що ЗСУ «можуть досягти значних результатів на полі бою, якщо вони будуть належним чином оснащені», наголошують аналітики.

Навіть попри шалені втрати армія РФ намагається посилити механізовані штурми ще до того, як навесні багниста земля ускладнить ведення механізованої маневрової війни. В ISW припускають, що можливо, російські війська також посилюють подібні атаки, щоб скористатися нестачею військової техніки в Україні до прибуття очікуваної безпекової допомоги Заходу.

Посилення механізованих штурмів з боку окупантів відбувається одночасно із посиленням ракетних і безпілотних ударів по українських енергетичних об’єктах, нагадують аналітики. Зокрема РФ розпочала нову кампанію ударів по гідроелектростанціях України орієнтовно вкінці березня. Можливо, війська РФ посилюють удари для подальшого тиску на українське командування з метою розгортання систем ППО подалі від лінії фронту, аби більш безпечно інтенсифікувати операції і діяльність своєї бойової авіації на підтримку наземних операцій на фронті.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що окупанти поступово переміщують техніку та особовий склад на передову невеликими порціями, що ускладнює контроль за накопиченням військ РФ для українських сил. Це може свідчити про те, що російські війська готуються до більш масштабних штурмових операцій.

ЗСУ про все проінформовані та готові вкотре ефектно розгромити окупантів, як це сталось наприкінці минулого місяця.