Київ розраховує, що на Саміті країн НАТО у Вільнюсі може початися формування процедури вступу України в НАТО.

Про це в ефірі одного з телеканалів сказав заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква.

“Дійсно, НАТО, рішення щодо членства в НАТО України на тому чи іншому етапі, зрозуміло, це не буде до перемоги, буде прийматися консенсусом. Тому у Вільнюсі ми хочемо, щоб почала формуватися процедура модальності як Україна ввійде в НАТО, як Україна може бути запрошена до НАТО, а це початок процедури, як Україна отримає гарантії безпеки до моменту вступу. Так само, як до речі, це отримала та ж сама Фінляндія після того, як Фінляндія подала заявку, а потім розпочалася процедура вступу. І до моменту, як вони вступили, коли останній протокол був ратифікований Туреччиною, вони мали надійні гарантії безпеки. Не від усіх членів НАТО, від тих, які до цього зголосилися”, – сказав Жовква.

На уточнення журналістів, які саме гарантії безпеки очікує Україна: які б почали діяти після Вільнюського саміту чи після перемоги, заступник керівника ОП відповів, що ідея полягає в тому, щоб вже під час Вільнюського саміту НАТО були укладені документи чи документ про гарантію безпеки, які б почали діяти негайно.

Також на прохання назвати кількість країн та гарантії, які вони можуть надати Україні, Жовква зазначив що зараз не доречно іти в деталі, важливо НЕ допомагати країні-агресору.

“Скажу лише одне: те, що зараз Україна отримує на полі бою – і цю західну техніку від систем ППО до артилерії, від танків до бронетехніки, озброєння, відповідні боєприпаси – це також частина гарантій безпеки”, додав він.