Які продукти подорожчають в Україні в серпні.

В Україні скоро може подорожчати їжа. А деякі види продовольства аграріям буде вигідніше вислати за кордон, ніж продати всередині країни. Що швидше виросте в ціні, і яких продуктів може не вистачити українцям розповів експерт «Фонду громадської безпеки» Юрій Гаврилечко.

В першу чергу, говорить експерт, дефіцит і зростання цін може торкнутися овочів і фруктів. Ціни на продукти харчування сильно залежать від вартості праці та обсягів експорту.

«Власники виробництв виплачують працівникам зарплати в гривнях, отримують доходи від експорту в доларах. Чим нижче курс долара, тим вище планові витрати у виробників. Отже, прибуток менше. Щоб підігнати її під планові показники, потрібно буде більше продавати за кордон. Тому не виключаю ситуативного дефіциту деяких видів продуктів і зростання цін на них, як було з цибулею в кінці травня-початку червня цього року», – говорить Гаврилечко.

Нагадуємо, в Україні набув чинності Закон про органічну продукцію.

Закон встановлює вимоги до виробництва органічної продукції за галузями, обороту, маркування та реалізації, а також механізм сертифікації органічного виробництва.