Вже з 1 вересня українських автомобілістів чекає нововведення – дороги стануть розмічати за євростандартом.

Це означає, що смуги стануть  на півметра вужчими, повідомив заступник міністра регіонстроя Лев Парцхаладзе.

Звільнену частину траси мають намір віддати велосипедистам або громадському транспорту.

Популярне: Бабуся повела внуків купатися, а знайшла свою смерть: трагедія під Харковом

За задумом чиновників, вузькі смуги змусять водіїв їхати з меншою швидкістю, а значить, знизять ймовірність ДТП. У той же час фахівці з безпеки дорожнього руху побоюються, що все виявиться навпаки – стане більше аварій і смертей серед велосипедистів.

Зміни торкнуться міських вулиць: на магістралях міського значення з безперервним потоком руху (наприклад, Столичне шосе в Києві) ширина кожної смуги стане не 3,75, а 3,5 м, на менш завантажених вулицях – 3 м (зараз 3,5 м) , на більш дрібних вулицях – 2,75 м (зараз 3 м).Сьогодні на дорогах I і II категорій (дві та більше смуг в кожну сторону – це магістралі міжнародного, державного та міжобласного значення, наприклад, Київ – Львів, що проходять також через населені пункти) за діючими СТРОЙНОРМА кожна смуга не може бути вже 3,75 м , для доріг III категорії (1 смуга – це дороги обласного значення) – не вже 3,5 м, для доріг IV категорії (1 смуга – це дороги районного значення) – 3 м, нарешті, для доріг V категорії (між селами) – 4,5 м, без поділу на смуги руху.

"У нових госстройнормах по вулицях і дорогах ми адаптували ці норми до європейських, відповідно звузивши ширину смуг руху при проектуванні і будівництві доріг. Європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху – 3-3,25 м – підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю ", – вважає заступник міністра.

Все нові й ремонтуються траси будуть будуватися вужчими, а вже наявні переразметят, виділивши двосторонню доріжку для велосипедистів, мінімальна сукупна ширина якої повинна бути 2,5 м.