За словами експерта, час наразі грає на користь України.

“Однозначно, на нас. Кожного дня на нас, попри те, що противник має колосальне низове озброєння. Я маю на увазі звичайну артилерію. Вони з кожним днем втрачають, втрачають і втрачають. Противник, розуміючи, що він суттєво втрачає, може вдатися до серйозних шантажів. До речі, той, який називається ядерний, відбувається просто зараз”, – резюмував він.

Будь-яка воєнна операція має декілька важливих фаз. Перше – це початок, друге – розвиток успіху, закріплення успіху і завершення фази операції.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів військовий експерт Петро Черник.  

“На мій погляд, ми, українці, перебуваємо у фазі закріплення успіху в частині стримання “другої армії” на нашій території. Історичний феномен полягає в тому, що насправді 22-га друга армія світу, тобто українці, а насправді вся консолідована нація, яка стала до бою, зупинила чи не найбільшого монстра сучасності, який існує у природі. До завершення цієї війни ще доволі далеко. На мій погляд, все переходить до стадії затяжної війни”, – сказав він.

За його словами, справжній перелом на війні може статися з лендлізом, коли Україна отримає достойну, справжню авіацію – F-15, F-16 американського виробництва.

“Тоді зміниться баланс сил на лінії розмежування”, – резюмував експерт.

Луганська область вже перебуває під окупацією. Противник буде штурмувати, де дозволяє погода. Восени ситуація в обов’язковому порядку кардинально зміниться.  

“І вони (окупанти – ред.) мусять декларувати хоча б якісь мінімальні успіхи. Особливо, для свого власного населення. Нагадаю, рівень пропаганди там – на найвищій точці, який тільки існує у природі”, – сказав експерт.

Військовий експерт сказав, як саме восени змінить ситуація на фронті.

“В обов’язковому порядку почнуть дощі. На початку війни ґрунт був відносно вологий, не до кінця промерзло. І противник був змушений рухатися великими колонами, виключно дорогами. Ось ця погодна умова, а також величезна кількість протитанкових засобів, які надають нам союзники, і допомогли покришити оці величезні сталеві колони”, – зазначив він.

Також, за його словами, найближчими тижнями, чи навіть днями, очікуються запеклі бої у першу чергу, як на східному Донецькому напрямку, так і на правому березі Херсонщини.

Військовий експерт Петро Черник прокоментував, як перезапуск військового комплексу Росії може вплинути на хід війни. Нещодавно міністр оборони РФ Сергія Шойгу відвідав найбільший російський завод з виробництва танків.  

Про це експерт розповів 13 серпня в ефірі національного телемарафону.

“Якщо ми говоримо конкретно про цей завод, ми маємо розуміти, що він виробляє більш-менш боєздатні танки. Понад 55% штатних машин, тобто тих, що на момент початку війни були у РФ, 1800 ми вже відправили на брухт. А це більша половина. Тому у них з’являється гостра потреба з новітнім озброєнням. Найкращі танки вже згоріли в Україні”, – сказав Черник.

Перемогти у цій війні Україні Україні допоможуть п’ять кроків. У цьому переконаний керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

За словами Єрмака, Україні допоможуть п’ять кроків:

визнання Росії державою-спонсоркою тероризму;

візовий бан для росіян;

обмеження ціни на нафту;

газове ембарго;

постачання Україні зброї.

“Ці кроки допоможуть нам перемогти Росію, зруйнувавши її економіку, армію, а також позбавлять їхнього бажання воювати і шантажувати західний світ”, – наголосив представник українського президента.