Президент України Володимир Зеленський 18 вересня затвердив Стратегічний оборонний бюлетень України – увів у дію рішення РНБО.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Воєнна політика України реалізується за такими основними напрямами:​

набуття центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами необхідних інституційних спроможностей щодо своєчасного й організованого проведення мобілізації, задоволення потреб оборони держави й захисту її території від можливої агресії;​

впровадження в силах оборони передового досвіду, принципів і стандартів держав-членів НАТО, участь у спільних операціях та навчаннях для задоволення критеріїв членства в Альянсі з подальшою інтеграцією в євроатлантичні безпекові структури;

планування всеосяжної оборони з розробкою плану оборони України, Стратегічного плану застосування Збройних Сил України, інших складових сил оборони, оперативних планів і планів застосування сил та засобів оборони тощо;

розвиток спроможностей сил оборони в контексті підготовки до ведення всеосяжної оборони України, їхнє всебічне забезпечення;​

​забезпечення відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації проти України;.

У документі також визначено перспективну модель ЗСУ та інших складових сил оборони, основні принципи щодо організації системи управління, перспективного складу, військово-кадрової та військово-технічної політики ЗСУ та інших складових сил оборони та спрямування розвитку оперативних, бойових і спеціальних спроможностей сил оборони.

Також відомо, що за результатами розгляду РНБО ухвалила рішення рекомендувати уряду при підготовці проекту державного бюджету на наступний рік збільшити фінансування сектору безпеки та оборони до 5,95% ВВП, або 319,4 млрд грн.

Додаткові кошти планують спрямувати на підвищення грошового забезпечення військових та поліції, надання житла, забезпечення новітнім озброєнням та реалізацію низки інших програм.

Крім цього, нещодавно заступник міністра оборони України Олександр Носов обговорив із делегацією Сполучених Штатів Америки співробітництво у галузі військово-технічної політики.

Зазначається, що Носков провів зустріч із делегацією Командування забезпечення безпекової допомоги Збройних сил США на чолі із заступником генерального командувача доктором Мірою Грей.

Заступник міністра оборони розповів про безпекову ситуацію, пріоритетні напрями забезпечення озброєнням і військовою технікою Збройних сил України. Також, Носов детально зупинився на сферах, у яких українське оборонне відомство найбільше потребує підтримки іноземних партнерів.

«Сторони обговорили питання співробітництва у галузі військово-технічної політики і практичного виконання положень угод, підписаних між Україною і США під час нещодавнього візиту Президента України до Сполучених Штатів Америки», – сказано в повідомленні.

Під час зустрічі Грей підтвердила позиції США щодо підтримки України у питаннях відновлення її суверенітету і територіальної цілісності.