Шахраїв, які незаконно одержують субсидії, слід карати жорсткіше. Адже на сьогоднішній день все, що Україна може зробити з такими людьми – це всього лише вимагати повернення отриманих від держави грошей.
Про це розповів директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко, назвавши нинішню міру покарання "безвідсотковим кредитом".
"З моєї точки зору – це не зовсім правильно, тому що громадянин повинен нести і адміністративну, і в певних випадках, можливо, навіть кримінальну відповідальність, якщо мова йде про реальну підробку документів", – заявив Музиченко.
За словами чиновника, проблема нинішнього підходу в тому, що він ніяк не стимулює громадян свідомо і об'єктивно підходити до інформації, яку вони надають задля отримання субсидій.
"Максимум, що до них можуть застосувати – "поверни те, що ти неправомірно отримав". Тобто це такий собі безвідсотковий кредит від держави і від усіх платників податків", – підсумував він.
Зазначимо, що в Україні з 1 січня 2019 року субсидії на відшкодування оплати за спожиті послуги ЖКГ почнуть видавати "живими" грошима.
Про це повідомили в директораті сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики. В даний момент йде робота по реалізації механізму виплат, при цьому в держбюджеті проект вже прописаний і затверджений. У міністерстві запевняють, що встигають опрацювати питання монетизації в зазначений законом термін.
Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство
"Зазначена норма вводиться в дію з 1 січня 2019 року. При цьому законом "Про Державний бюджет на 2018 рік" передбачено Кабінетом міністрів в другому півріччі 2018 року розробити і затвердити механізм введення з 1 січня 2019 року про надання субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг в грошовій формі на рівні кінцевого споживача", – повідомили у відомстві.
Раніше міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що монетизація субсидій в Україні необхідна, щоб стимулювати українських громадян споживати менше енергоресурсів. Повідомляється, що в рамках проекту уряд запустив верифікацію субсидіантів, щоб виявити тих громадян, які зловживають допомогою і надають неточні дані в деклараціях.