Посол США в Україні Марі Йованович наголосила на важливості професіоналізму та збалансованості в журналістиці у світі загалом та в Україні зокрема. Особливо, коли країна входить у період виборів. Про це дипломат сказала в Києві під час виступу на презентації онлайн-колекції «Як КҐБ стежив за Радіо Свобода».
«Українські журналісти, включно з деякими вашими колегами (журналістами), зазнають погроз, фізичного насильства та тиску. Зокрема, йдеться про Наталію Седлецьку. Це неприпустимо у сучасній демократії», – сказала посол.
Йованович також згадала про двох інших журналістів Радіо Свобода, котрі на даний час утримуються у непідконтрольних Україні Донецьку та Криму. Мова йде про Станіслава Асєєва та Миколу Семену.
«Ви чули про Станіслава Асєєва, який із величезним особистим ризиком і самопожертвою працював на Донбасі, щоб інформувати Україну та світ про те, що відбувається. Так само Микола Семена, якого незаконно утримують (у Криму)», – зазначила посол.
Варто нагадати, що доступ до особистих даних з телефонів Наталки Седлецької – журналістки Радіо Свобода, головного редактора програми «Схеми: корупція в деталях» та Крістіни Бердинських – журналістки видання «Новое время», за період у 17 місяців викликав широку критику українських і міжнародних антикорупційних, правозахисних і журналістських спільнот, дипломатів і урядових організацій, які назвали обсяг цього масиву надмірним.
Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня
Журналіст Станіслав Асєєв (Васін), який співпрацював, зокрема, із проектом Радіо Свобода Донбас.Реалії, перебуває в ув’язненні угруповання «ДНР», за різними даними, з травня або червня 2017 року. Спершу він просто зник, два тижні про нього нічого не було відомо. Пізніше підконтрольне Росії угруповання «ДНР» визнало його затримання й звинуватило у шпигунстві на користь України.
Нагадаємо, що у Криму автора Радіо Свобода і Крим.Реалії, кримського журналіста Миколу Семену звинуватили в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Підконтрольний Кремлю суд призначив Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю на два роки.