Вже тоді, коли Володимир Гройсман робив гучні заяви про те, що ніхто не підніматиме ціни на газ для населення, було зрозуміло, що її таки доведеться підняти. Очевидно Прем’єр, роблячи такі гучні заяви, навіть не прогнозує, що буде далі.
Про це в ефірі розповів журналіст Володимир Бойко.
Він пригадав, як Володимир Гройсман обіцяв, що поки він буде Прем’єр-міністром України, ніякого підвищення ціни на газ для населення не буде. Так само Прем’єр обіцяв, що до зміни очільника Кабміну Мирослав Продан буде на посаді керівника ДФС.
«Я перепрошую, він Прем’єр-міністр чи це вінницький базар? Він хоча б прогнозує, що буде бодай за місяць-два? Очевидно Гройсман, роблячи такі гучні заяви, просто не прогнозував, що буде далі», – переконаний експерт.
Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон
За його словами, політик повинен проводити певний аналіз бодай для того, щоб не робити таких гучних заяв, які потім не виправдовують себе.
«На що він розраховував тоді? Він розраховував, що на чолі «Народного фронту» братиме участь у парламентських виборах? То варто було просто подивитись на рейтинг підтримки «Народного фронту», – каже Володимир Бойко.
Натомість Володимир Фесенко висловив переконання, що таких планів у Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана не було.
«Я теж так думаю. Адже в мене вже тоді виникали дивні запитання, тому що було для всіх очевидно, що ціну на газ для населення доведеться підвищити. Чому? Незалежно від того, наскільки це обґрунтовано і чим це закінчиться для України, без кредитів МВФ держава вже не може існувати», – заявив Бойко.
Додамо, на думку політолога, підняття тарифів на енергетичні носії вдарить по політиці політиків, і чи не найбільше – по іміджу Володимира Гройсмана.
«Різке підняття тарифів придумав Гройсман. І, до того ж, у той період, коли він так вирішив, його рейтинг зовсім не падав. Це все питання політичного протистояння, а не реакції на тарифи. Адже для реально бідних верств все компенсується субсидіями», – говорить політолог.
Тарас Чорновіл переконаний: аби не гнівати середній клас, влада має запропонувати дві речі.
«Для середнього класу, а саме бізнесменів, треба створити нормальне податкове законодавство. Наприклад, рано чи пізно треба запровадити податок на виведений капітал. Тобто треба спростити роботу, систему адміністрування податків і таке інше», – пояснює експерт.