Може з'явитися відкритий реєстр місця проживання українців.

Проте, щоб дізнатися актуальне фактичне місце проживання людини, необхідно буде мати дані ID-карти особи.

У Державній міграційній службі (ДМС) обговорюють можливість створення відкритого реєстру місця проживання громадян. 

Про це в інтерв'ю сказав глава відомства Максим Соколюк, передає Корупція. Інфо

"Ми обговорюємо як варіант – так само, як в деяких країнах, наприклад в Грузії, зробити відкритим реєстр місця проживання", – сказав він.

Однак, за словами Соколюка, щоб дізнатися актуальне фактичне місце проживання людини, необхідно буде мати дані її ID-карти.

"Це не означає, що будь-хто зможе увійти на сайт, набрати "Іванов Іван Іванович" і подивитися, де той проживає. Для цього потрібно ввести валідні дані ID-картки громадянина Іванова. 

Тобто якщо людина прийшла з новим ID, то можна ввести номер і деяку іншу інформацію з картки і перевірити його життєвий простір проживання", – пояснив чиновник.

На самій ID-картці інформації про прописку і місце проживання людини не буде, тому що це часто змінна інформація, яка потребує оновлення картки, зазначив представник ДМС.

Популярне: КОЖЕН має це побачити! Порошенко в шоці від того, що тут відбувається – Володимир Парасюк (ВІДЕО)

"Повинна бути одна цілісна система, в якій враховується місце проживання, куди людині рахунки надсилати тощо. Сьогодні це Львів, завтра – Київ, післязавтра – Одеса. 

Поки що ця інформація пишеться і в чіп, і в базу даних. Але точкою, де вона зберігається, повинна бути саме система, а не картка. Адже картку теж можна втратити, отримати нову, а в системі має бути постійний життєвий простір проживання", – сказав Соколов.