Конституційний суд визнав незаконним право Міністерства фінансів отримувати інформацію про персональні дані українців заради перевірки громадян перед призначенням субсидії чи пільг.

Тепер Мінфіну потрібно отримати згоду від громадян на доступ до їхніх персональних даних, повідомили у прес-службі Конституційного суду України.

"Через відсутність будь-яких меж щодо доступу міністерства до даних на власний розсуд громадяни не мають навіть мінімального захисту персональних даних, – йдеться у повідомленні КСУ.

Щоб перевірити українців, які отримують соціальні виплати від держави, міністерство має право запросити у банку дані, які містять банківську таємницю. Дозволу того, чий рахунок перевіряють, раніше було не потрібно.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Варто нагадати, що українцям, щоб отримати субсидію, у декларації не потрібно вказувати офіційний дохід. За винятком тих коштів, які надходять з-за кордону. Також доходів від здачі молока чи квартири в оренду. Адже така інформація відсутня у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків.