З 1 лютого 2019 року українці почнуть отримувати нові платіжки за опалення. Адже тарифи на опалення істотно зросли після подорожчання газу.

Рахунки за опалення і гарячу воду зростуть в середньому від 15 до 22,7%. Зростання комунальних тарифів пов’язане з підвищенням ціни на газ для населення, яке було затверджено Кабінетом міністрів України в жовтні минулого року. З 1 листопада ціна на газ піднялася на 23,5%, до 8,55 грн за 1 кубометр газу. А вже з 1 січня 2019 року зросли тарифи на тепло.

Платіжки з новими цифрами прийдуть в лютому. Експерти вже прогнозують, що заборгованість по комунальних платежах ще більше зросте, оскільки українці просто не зможуть оплачувати такі великі рахунки.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За попередніми розрахунками, за опалення середньостатистичної двокімнатної квартири потрібно буде платити тепер більше 2 тисяч на місяць, на 500 гривень більше, ніж раніше. Гаряча вода тепер коштуватиме для сім’ї з трьох осіб на 200 гривень дорожче.

Є побоювання, що платити за завищеними тарифами потрібно буде не тільки за січень, але за попередні місяці – грудень і листопад. Адже комунальним підприємствам газ за вищою ціною почали продавати ще з листопада.

На думку експертів, такий стрибок зростання тарифів може привести до великих боргів населення перед комунальниками і в результаті обернеться не тільки комунальним, а й фінансовим колапсом.
 
У листопаді 2018 роки тільки 46% українців своєчасно оплачували комунальні рахунки. Зі збільшенням же тарифів рівень розрахунків ще більше знизиться.

Ціни на тепло зросли в різних населених пунктах диференційовано. Деякі підприємства збільшили тарифи на 20%, а місцями тепло подорожчало на 50%. Пов’язано таке подорожчання не тільки з підвищенням ціни на газ, але і збільшенням зарплат працівників, зношеністю тепломереж, витратами на ремонт, перехід багатьох жителів на автономне опалення.

Якщо для тих, хто отримує субсидію від держави, з лютого особливо нічого не зміниться, то тим, хто оплачує комунальні рахунки в повному розмірі, нові платіжки за тепло боляче вдарять по кишенях.

Найдорожче опалення буде обходитися жителям Кропивницького – 1853 грн за 1 гігакалорію. А найдешевше тепло – в Дніпрі, тут Гкал коштує всього 800 грн.