Починаючи з 7 лютого в Україні набуде чинності новий закон «Про валюті і валютні операції». У зв'язку з цією подією Національний банк України прийняв цілий ряд постанов, які вступлять в силу одночасно з законом і будуть регулювати різні фінансові операції, що проводяться громадянами. Зокрема, завдяки НБУ поштовим операторам буде дозволено проводити грошові перекази в гривнях.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як повідомляється в прес-службі Національного банку України, регулятор своєю постановою поширив на операторів поштового зв'язку порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Таке рішення обумовлене введенням в дію Закону України «Про валюті і валютні операції», яким встановлено право операторів поштового зв'язку надавати фінансові послуги з переказу коштів, якщо вони є валютними операціями, на підставі ліцензії НБУ. Умовою для отримання оператором поштового зв'язку ліцензії на валютний переклад є надання їм послуг з переказу коштів в валюті України. На думку експертів НБУ, це буде сприяти більш широкому доступу населення до фінансових послуг і збільшення числа користувачів цих послуг.

Крім цього, нещодавно НБУ прийняв рішення про те, що оператори поштового зв'язку зможуть отримувати від Національного банку України ліцензію на здійснення валютних операцій при дотриманні наступних умов:

– наявність у них не менше 50 структурних підрозділів, розташованих на території від 50% областей України
– отримання не менше 50% доходів від діяльності в сфері надання послуг поштового зв'язку;
– відповідність вимогам до фінансового стану, структури власності, ділової репутації (в тому числі їх керівників і власників) та професійної придатності керівників.