Поки мова про підвищення вартості проїзду в маршрутках не йде, передає Корупція.Інфо

Популярне: «Троянська кобила», яку Вітя Медведчук одягнув у вишиваночку». Фаріон розповіла, що вона думає про Савченко! Не давайте читати це дітям!

Одноразовий проїзд у столичному метрополітені обійдеться пасажиру в 5 гривень. А

З 15 липня киянам доведеться платити більше за проїзд у громадському транспорті. Проїзд в тролейбусах, автобусах, трамваях, електричці, фунікулері та підземці, найімовірніше, подорожчає на одну гривню. Як пояснює міськвлада, підвищення тарифів на проїзд викликано зростанням цін на електроенергію, пальне, запчастини та підвищенням мінімальної зарплати. При цьому, як запевнили в КМДА, безкоштовний проїзд для всіх пільгових категорій збережеться.

НОВІ ТАРИФИ.

За словами заступника голови КМДА Миколи Поворозника, місто встановлює тариф "виживання". Підвищення вартості проїзду дозволить покрити лише витрати на електроенергію і компенсувати витрати на зарплати працівникам.

"Ми прийняли рішення підвищити вартість проїзду на 1 гривню. При цьому збережемо безкоштовний проїзд для всіх пільговиків (їх більше 25 категорій). Кияни заплатять більше тільки на одну гривню, а залишок різниці в тарифах буде відшкодовано за рахунок міськбюджету", — заявив Поворозник.

За його словами, зараз буде стартувати процедура обговорення проекту розпорядження КМДА про підвищення тарифів з громадськістю та профспілковими комітетами, яка триватиме півтора місяця.

ЦІНИ.

Після планованого подорожчання одна поїздка в наземному транспорті (трамваї, тролейбусі, автобусі і фунікулері) обійдеться в 4 грн замість 3 грн, а в метро — 5 грн замість 4 грн. Разом з цим може підвищитися сума проїзду і за проїзним: по пластиковим карткам метрополітену — від 4,5 грн в залежності від кількості поїздок (зараз 50 поїздок за вартістю 3,5 грн), а за проїзними квитками — від 3,87 грн в залежності від типу проїзного.

До речі, після підняття цін на проїзд, поміняють і жетони у підземці. Правда, якого кольору вони будуть, поки не уточнюють. Але в метрополітені попереджають, що скуповувати жетони точно не має сенсу. Діючі зараз жетони потрібно буде використати до дня подорожчання, після цього їх будуть вилучати з обігу.

ЯК ЗАОЩАДИТИ.

Проте навіть після можливого підвищення кияни зможуть заощадити. Приміром, власники пластикових безконтактних карток метрополітену зможуть їздити і далі по 3,5 грн за одну поїздку, якщо поповнять їх кількість (максимально 100 поїздок) до 15 липня, і їздити за старим тарифом як мінімум ще місяць.

ЗАКУПЛЯТЬ РУХОМИЙ СКЛАД.

Що ж стосується столичних маршруток, то поки мова про підвищення вартості проїзду в них не йде.

"Тарифи на проїзд у маршрутках, згідно з чинним законодавством, перевізники встановлюють самостійно. У нас немає інформації, як відреагує ринок на впровадження нових тарифів на проїзд у міськтранспорті", — розповів радник першого заступника голови КМДА з питань цінової політики Василь Яструбинський.

Самі перевізники подальших планів поки не коментують. Не бояться в КМДА і того, що маршрутки після підвищення проїзду в комунальному транспорті переманять до себе пасажирів. Вартість проїзду в деяких бусах зараз — 4-5 грн.

"Левову частку пільгових пасажирів перевозять комунальні підприємства. Сьогодні дуже активно ведеться оновлення рухомого складу, в першу чергу "Київпастрансу". В цьому році ми плануємо закупити 100 автобусів, 80 тролейбусів та 47 трамваїв. Це підвищить якість обслуговування пасажирів", — пояснив Поворозник.

Джерело: Сегодня