Співробітники Управління державної охорони не пропускають Голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на територію КСУ. При цьому минулого тижня УДО надало офіційну відповідь, що жодних розпоряджень щодо недопуску Голови КСУ на територію Суду до них не надходило.
Про це повідомляє прес-служба КСУ.
Тупицький назвав дії співробітників УДО незаконним втручанням в діяльність голови КСУ.
Прес-служба суду заявила, що невиконання головою суду його функцій призведе до “дестабілізації роботи всієї інституції”.
Олександр Тупицький повідомив, що до приміщення Суду не пускали й деяких інших суддів КСУ.
Наразі він пише заяву до поліції про злочин стосовно недопуску суддів до приміщення КСУ.
Прес-служба Офісу президента в коментарі виданню LIGA.net підкреслила, що ОП не має повноважень впливати на ситуацію з КСУ і не володіє інформацією про недопуск Тупицького в будівлю КСУ. У той же час, в ОП відзначили, що Тупицький і не повинен був намагатися потрапити на роботу, оскільки відсторонений від неї указом президента.
Раніше УДО офіційно повідомило, що ніяких розпоряджень щодо недопуску глави КСУ в будівлю не надходило.
“Інформація, яка поширюється в деяких ЗМІ, про заборону доступу Глави КСУ Олександра Тупицького в приміщення Конституційного Суду України не відповідає дійсності.
Ніяких наказів або розпоряджень щодо обмеження допуску Глави КСУ Тупицького Олександра Миколайовича в приміщення КСУ в Управління державної охорони не надходило “, – підкреслює у відповіді УДО.
Нагадаємо, що 7 жовтня в КСУ прийняли рішення, яке скасовує статтю про незаконне збагачення. Через це була заблокована робота НАЗК і визначення переможців на місцевих виборах. Після цього президент Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням дати оцінку рішенням КСУ. Венеціанська комісія опублікувала терміновий висновок щодо ситуації з КСУ.
Після цього нардепи проголосували за повернення кримінальної відповідальності і відновила повноваження НАЗК.
Повідомлялося, що Зеленський, скликав засідання РНБО, на якому обговорив ситуацію з Конституційним судом. Після цього він видав указ, яким відсторонив Тупицького з посади на два місяці. Конституційний суд відповів заявою, назвавши указ “нікчемним”.
5 січня 2021 року судді Конституційного Суду провели збори і затвердили спільну заяву, в якому нагадали, що основи і порядок звільнення судді КС або припинення його повноважень визначено Конституцією.