На онлайн-засіданні комітету з питань зовнішньої політики парламенту Данії, яке відбулося ще 6 жовтня, до зустрічі приєдналася нібито білоруська опозиціонерка Світлана Тіхановська.

Однак згодом з’ясувалося, що це був сторонній чоловік. Про це йдеться в повідомленні на сайті парламенту Данії.

Відзначається, що спочатку у нібито Тіхановської виникли проблеми з налаштуванням веб-камери і її не було видно на екрані.

Лише після 40 хвилин зустрічі учасники зрозуміли, що “щось не так” і перервали її.

Відомо, що під час засідання присутні обговорювали нинішню політичну ситуацію в Білорусі. Зокрема, розглядали можливі форми підтримки білоруського народу в боротьбі за демократію і права людини.

У прес-службі парламенту Данії підкреслили, за фактом інциденту з підставною Тіхановською розпочато розслідування.

Нагадаємо, що недавно білоруська опозиціонерка Світлана Тіхановська виявилася в базі розшукуваних осіб Міністерства внутрішніх справ Росії. У Москві пояснили причини розшуку Тіхановської.

Оголошена в розшук в Росії білоруська опозиціонерка Світлана Тіхановська потрапила в список розшукуваних осіб на основі угод в рамках СНД.

Про це повідомило Інтерфакс з посиланням на МВС.

Там уточнили, що інформаційний банк розшукуваних осіб формується відповідно до Регламенту, затвердженого Рішенням Ради глав урядів СНД.

“Головний інформаційно-аналітичний центр МВС Росії формує і веде” Міждержавний інформаційний банк, який функціонує на підставі Угоди про взаємини міністерств внутрішніх справ у сфері обміну інформацією від 3 серпня 1992 року і Угоди про обмін інформацією у сфері боротьби зі злочинністю від 22 травня 2009 року , укладеними в рамках СНД “, – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що кримінальних справ проти Тіхановської в Росії не порушували.

У коментарі агентству заступник голови комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Микола Рижак пояснив, що в разі приїзду в Росію Тіхановська буде затримана.

“Ми повинні будемо її затримати і екстрадувати на прохання білоруської сторони”, – сказав Рижак.

Нагадаємо, що Тіхановська покинула Білорусь через кілька днів після виборів президента.

За офіційними даними ЦВК, опозиціонерка набрала на виборах президента 10,1% голосів виборців. Однак вибори назвали недемократичними, а після таємницею “інавгурації” Олександра Лукашенко Україна, США і країни ЄС заявили про його нелегітимність.