Верховна Рада може ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему у 2021 році, запуск системи можливий з 1 січня 2023 року.
Про це міністр соціальної політики Марина Лазебна сказала в ефірі програми “Свободи слова Савіка Шустера”.
“2021 рік, я сподіваюся, буде роком прийняття закону, 2022 рік — буде роком прийняття всіх необхідних підзаконних актів і підготовки всієї інфраструктури та 1 січня 2023 року — стане роком, коли працюючі люди, ті категорії, які визначають закон, будуть відкладати на свої накопичувальні рахунки”, – сказала Лазебна.
Міністр уточнила, що згідно з проєктом накопичувальна система буде обов’язковою для людей до 50 років, а для інших вона буде добровільною.
Як повідомлялося, у травні 2020 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль допускав упровадження накопичувального рівня пенсійної системи до 2021 року.
Керівник комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова (фракція “Слуга народу”) вважає, що законопроєкт №2683 про впровадження загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення необхідно ухвалити у 2021 році, щоб відповідну модель можна було впровадити з 2023 року.