Лікарка-інфекціоністка, позаштатна радниця Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) Ольга Голубовська вважає, що українці бояться вакцинуватися проти COVID-19 через недовіру державним інститутам.

А також через відсутність конкретної інформації про те, на скільки захистить їх від зараження таке щеплення. Про це вона заявила в ефірі телеканалу “Прямий”, трансляція програми доступна на його YouTube-каналі.

“Люди вважають, що привезуть не ту вакцину. Ось скільки можна витримувати ці нескінченні скандали, що якісь вакцини надходять у регіони простроченими, десь було порушено холодовий ланцюг. Такого не повинно бути. Я вважаю, що це (страх перед вакцинацією. – Ред.) від нестачі довіри”, – зазначила фахівчиня.

Також за словами Голубовської, на сьогодні ще не відомо:

  • чи повністю захищають антитіла, що вводяться з дозою вакцини, від інфікування іншим штамом коронавірусу;
  • який титр антитіл є захисним;
  • скільки часу триватиме імунітет після вакцинації.

“Тому я б не концентрувалася на відсотках ефективності вакцини. Реально про це буде відомо тільки після всіх кампаній. Але мені, як і всім українцям, прикро, що ми опиняємося десь у хвості країн, які вже почали вакцинацію”, – зазначила вона.

Лікарка каже, що коронавірус, найімовірніше, так і залишиться сезонним захворюванням. А в такому разі імунізацію потрібно проводити вчасно.

Нагадаємо, у цьому ж інтерв’ю Ольга Голубовська заявила, що Україна повинна сама виробляти вакцину проти коронавірусу, а не бути заручницею політичної ситуації.