Попередня причина смерті нардепа вже встановлена. Нардеп з депутатської групи “За майбутнє” Антон Поляков, відомий скандальними політичними заявами, в ніч на 8 жовтня був знайдений мертвим.

Експерти і політики в ефірі телеканалу “Україна 24” висловилися про трагедію та її можливі причини.

Нардеп Сергій Рудик повідомив, що Поляков раніше не скаржився на здоров’я.

“Я вчора побачив, наскільки він змінився, коли дізнався в залі про те, що жоден з його законопроєктів, які мали би суттєво вплинути на життя українських пенсіонерів, дітей війни, не поставили на порядок денний… Але я з ним ще спілкувався наприкінці засідання. Зовні не виглядало, що він дуже погано себе почував. Враховуючи ту позицію, яку він безкомпромісно завжди займав по відношенню до влади в питанні соціального захисту населення, я можу припускати все, що завгодно. Вважаю, що стаття, за якою Національна поліція розпочала слідство (ч. 1 ст. 115 ККУ “Умисне вбивство” – ред.), принаймні на початковому етапі однозначно відповідає”, – сказав Рудик.

Ексрадник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк розповів про обставини смерті нардепа.

“Я дізнався про подію ще о 7 годині ранку. Відомо, що патрульні зупинили таксі за порушення правил дорожнього руху й побачили на задньому сидінні людину в не зовсім нормальній позі. Вони вирішили перевірити, і таким чином був виявлений народний депутат Антон Поляков без ознак життя. Зараз триває слідство, причини мають бути встановлені. Потрібно дочекатися висновків судово-медичної експертизи. Єдине, що можна на сьогодні сказати та підтвердити, – що були ознаки блювотного рефлексу, і те, що машина зупинялася з руки. Тобто таксі не викликали телефоном, як зазвичай робиться, а зупинили з руки”, — розповів він.

Політолог Андрій Вігірінський заявив, що смерть Полякова не пов’язана з його політичною діяльністю.

“На сьогодні мені здається більш, ніж очевидним, що так чи інакше ця подія не пов’язана з політичною кар’єрою і гострими висловлюваннями пана Полякова. Мені здається, що чим більше ми говоримо і надаємо присмак саме такий, спекулятивний і політичний, тим більше горя і страждань ми завдаємо рідним і близьким, і двом дітям народного депутата, який, на жаль, залишив нас”, – сказав політолог.

Народна депутатка від “Слуги народу” Галина Янченко повідомила, що причини смерті Полякова вже встановив розтин.

“Я хочу підкреслити, що поліція веде розслідування, наразі відомо багато фактів. Тіло Полякова було ще вранці відправлено в морг, було проведено розтин. Зрозуміла стала причина смерті – гостра серцева недостатність, у нього просто зупинилося серце. Також під кінець сьогоднішнього дня або завтра стануть відомі результати токсикології, і стане зрозуміло, чи були в його організмі сторонні речовини – алкогольні, наркотичні або отруйні”, – сказала вона.

Ексзаступник генерального прокурора Микола Голомша розповів, скільки часу потрібно на встановлення точних причин смерті.

“Як правило, йде 3-10 днів. Потрібні біологічні, гістологічні дослідження, потрібні перевірочні різні процедури. Це витребування всіх медичних документів – чим хворів нардеп, чи є обґрунтованою версія щодо хронічних хвороб. Попередня інформація вказує, що він взагалі не скаржився на здоров’я… Все може критися в отруєнні, правильно правоохоронці висунули версію. Треба дослідити його шлях дуже деталізовано”, – сказав Голомша.