У Керченській протоці застрягли 140 суден, які заблоковані і очікують проходу внаслідок дій Росії.

Як повідомляє Державна прикордонна служба, на якірних стоянках і рейдах в очікуванні проходу Керченською протокою перебувають понад 140 кораблів, 98 з яких з боку Чорного моря.

Прикордонники стверджують, що такими діями Росія збільшує ризик виникнення аварійних ситуацій через накопичення суден на стоянках. "При цьому окупанти створюють перешкоди саме кораблям, що прямують в українські порти", — сказано у повідомленні.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Зокрема за минулу добу через Керченську протоку росіяни пропустили тільки 41 судно в обох напрямках, з яких 8 суден саме з/до портів України. При цьому кораблі, які прямували з України або в Україну, перевіряли ФСБ Росії.

Також повідомляється, що в кінці листопада у Керченській протоці стояло понад 400 суден, але в перші дні грудня ситуація стабілізувалася і їхня кількість знизилася до 105.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що 25 листопада корабель РФ протаранив буксир ВМС України на виході з Керченської протоки, Росія застосувала зброю проти українських військових кораблів, захопивши три судна. На борту було шестеро поранених, 24 українці стали військовополоненими РФ.