Для української церкви немає абсолютно ніякої потреби форсувати події

За словами речника УПЦ Київського патріархату архієпископа Євстратія Зорі, після свого створення, автокефальна помісна православна церква в Україні не поспішатиме із поверненням лавр, попри те, що представники УПЦ МП залякують віруючих силовим захопленням цих святинь.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ВВС.

“Для нас як для української церкви немає абсолютно ніякої потреби форсувати події. Ми не залежимо від того, буде завтра Лавра в українській церкві чи ні”, – сказав архієпископ.

При цьому, на його думку, для Московського патріархату утримання лавр є дуже важливим, не виключено, що заради цього там влаштовуватимуть провокації.

В володінні лаврами для МП є певний символізм, вважає Зоря, це як Чорноморський флот Росії в Севастополі – надія на реставрацію.

Разом із тим, за прогнозами УПЦ КП, “у перспективі найближчих років” до помісної церкви перейде “половина” УПЦ МП. А в більш віддаленій перспективі – близько двох третин.

Також Зоря розповів, що помісна церква буде відкрита для всіх бажаючих, про жодну люстрацію не може бути й мови, адже “така природа церкви, вона відкрита для всіх”.До слова, українська влада також виключає варіант примусової зміни приналежності Почаївської лаври, це може статися лише в результаті «еволюційного процесу».

Разом із тим, у листопаді, Міністерство юстиції України скасувало державну перереєстрацію споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври в Тернопільській області. Фактично, найбільший православний комплекс Західної України більше не належить УПЦ МП.

Варто зазначити, що Абсолютний чемпіон світу у важкій ваговій категорії український боксер Олександр Усик заявив, що “стане на бік ченців” у випадку насилля над монахами та захоплення Лаври.

Таку заяву Усик зробив у ефірі 112 Україна.

Під час ефіру одна зі слухачок поставила боксеру запитання: – “Якщо радикально налаштовані люди підуть захоплювати лаври та проявляти насильство до ченців, якими будуть дії Олександра?”.

“Я стану на бік ченців”, – відповів Усик.

Крім того боксера запитали про його ставлення до томосу.

Перед тим як відповідати, Усик уточнив “Як особисто я ставлюся?”, ведучий відповів ствердно.

“Якщо люди стануть добрішими один до одного та почнуть пробачати… якщо вони почнуть любити свого ближнього так як Всевишній нас любить, то тоді я за те, щоб його давали”, – сказав боксер.