Управління аудиту і контролю Міністерства інфраструктури України знайшло порушення в діяльності Державної судноплавної компанії "Укртанкер". Збитки від діяльності ГСК, за підрахунками МІУ, склали 21,46 млн грн, повідомляє delo.уа, передає Корупція.Інфо.

"Зацікавлені співробітники ГСК" Укртанкер ", здійснюючи корупційні схеми, робили все можливе для того, щоб відрахування в частині чистого прибутку компанії, які повинні були йти до держбюджету, йшли в їхні кишені", – цитує прес-служба МІУ слова Юрія Лавренюка, заступник міністра інфраструктури.

Також, за його словами, зниження доходів ГСК "Укртанкер" відбувалося через "усвідомленого невиконання списання кредиторської заборгованості" і за рахунок необґрунтованих нарахувань операційних витрат від зростання курсу іноземної валюти.

Крім цього, керівництво ДСК звинувачують в умисному заниженні ставок на оренду судів, призначення зарплати фіктивним працівникам, маніпуляціях з відрядженнями. В МІУ наводять приклад: порт "Октябрьск" передав на баланс ДСК два катери і нафтоналивне судно, але даний транспорт практично не використовувався в виробничій діяльності компанії. "Це призвело до непродуктивних витрат і створення кредиторської заборгованості", – підкреслюють в міністерстві.

Результати аудиту в МІУ обіцяють направити правоохоронним органам.