-мимimages

Фахівці комунального підприємства «Доля» знайшли на території садового кооперативу «Світоч» (6-й Топольний провулок) у Львові останки 67 ненароджених дітей та немовлят, які загинули в пересильній тюрмі №25 у 1944-1945 роках.

Про це розповів директор КП ЛОР «Доля», відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета під час брифінгу сьогодні, повідомляє кореспондент «Вголосу».

Святослав Шеремета зазначив, що у 2014-2015 рр. фахівці «Долі» працювали на території музейного комплексу «Територія терору», де діяла пересильна тюрма №25,  а також на ділянці в садовому кооперативі «Світоч» (6-й Топольний провулок).

«Нашим пошуковцям, які вже не один рік займаються ексгумацією, було дуже важко працювати на території садового кооперативу «Світоч». Справа в тому, що із 511 останків, які знайшли пошуковці, є 67 останків маленьких або ще ненароджених дітей. Наші фахівці раніше такого не бачили і спочатку не могли пояснити звідки такі маленькі кісточки. Антропологи, які працювали із нами, розповіли, що це останки або ненароджених дітей, які були в утробі матері, або немовлят. Оці 67 останків немовлят найкраще демонструють істинне обличчя режиму», – розповів Святослав Шеремета.

Він додав, що під час дослідження тіл загиблих, які проводили антропологи, з’ясувались, що над загиблими в’язнями тюрми проводили медичні досліди.

«У лікарні НКВС над загиблими здійснювали дослідження: на дуже багатьох останках видно сліди трепанації черепа, а також обрізані хірургічним методом кістки. Це свідчить про медичні дослідження над загиблими в’язнями. Також дослідження кісток показали, що останній період свого життя ці жертви мали систематичне недоїдання», – розповів фахівець.

Як писав «Вголос», у середу, 3 лютого, о 12:00 на полі почесних поховань №76 Личаківського цвинтаря відбудеться урочиста церемонія перепоховання 511 останків в’язнів пересильної тюрми №25, яка в 1944-1945 роках діяла у Львові на вул. Полтв’яна (тепер Пр. Чорновола, 45).