судді

Вчора, 28 жовтня, в приміщенні Львівського апеляційного господарського суду відбулась зустріч громадських активістів з суддею Мирутенко О.Л., під час якої представники громадськості намагались вияснити мотиви суддів, які винесли скандальне рішення у так званій справі «Фуршету».

Про це повідомляє Корупція Інфо з посиланням на прес-центр ГО «Рабів до раю не пускають»

Активісти намагались зрозуміти деталі цієї справи «з перших вуст» вже двічі, але вся колегія суддів дивним чином була на лікарняному. Зустріч не була результативною і цього разу, адже суддя, посилаючись на суддівську етику, коментувати справу відмовився, і в результаті звинуватив активістів в тому, що їх проплатили.«Відбулося те, що відбувається в нашій країні впродовж всіх попередніх років. Судді відчувають себе безкарними, виносячи ті рішення, які суперечать чинному законодавству, і на прохання поінформувати чому такі рішення приймаються, прикриваються так званим кодексом суддівської етики. Також, суддя дозволив собі звинуватити активістів в тому, що їх проплатили. Ми вважаємо, що кожен суддя, який виносить незаконне рішення має бути притягнутий до відповідальності. В даному випадку, ми розуміємо, що засоби масової інформації не випадково звернули увагу на цю справу, а з позиції судді можемо зробити висновок, що він керувався не лише законом у винесенні свого рішення.» – розповідає активіст ГО «Народна Самооборона Львівщини», Юрій Мартинюк.

«Далі, ми будемо намагатись довести ситуацію до логічного завершення, звертатись до органів, які мають стежити за дотриманням законів представниками судочинства, напишемо відповідні скарги до народних депутатів, Вищої ради Юстиції, Вищої каліфікаційної комісії суддів» – додає керівник ГО «Варти 700», Наталія Шелестак.

«В любому випадку, залишати цю справу без вирішення ми не збираємось. Адже, судді мають знати, що після Революції Гідності їхні темні справи не пройдуть.» – підсумовує активіст ГО «Рабів до раю не пускають», Світлана Марковська.