Дискусії щодо земельної реформи досі не вщухають в суспільстві. На тлі постійних суперечок український лідер Володимир Зеленський звернувся до громадян та озвучив важливу обіцянку. Він наголосив, що земельна реформа обов’язково буде завершена, і президент особисто несе за неї відповідальність.

“Земельна реформа – це реформа і президента, і уряду – ми всі несемо відповідальність. Найскладніша реформа, тому що впродовж майже 30 років ніхто не міг навіть почати обговорення законопроекту (про ринок земель сільськогосподарського призначення) у комітетах.

“Ми закінчимо цю реформу”, — підкреслив глава держави.

Окрім того, спілкуючись з представником видання Bloomberg український лідер наголосив, що голосування за законопроект про ринок землі у другому читанні – це лише перший етап земельної реформи.

За його словами, далі потрібно ухвалити закон про референдум та впорядкувати земельні кадастри.

Крім того, Президент України наголосив, що продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом є важливим для України. Він пояснив, що це потрібно не лише з погляду отримання чергового траншу, але й для підтримки довіри міжнародних інвесторів.

Чинний уряд виконав більше зобов’язань, ніж будь-який попередній.

Він зауважив, що серед вимог МВФ, які має виконати Україна, залишилася земельна реформа і банківський законопроєкт. Зеленській додав, що взяв на себе зобов’язання ухвалити ці закони.

За словами президента, новий міністр фінансів України Ігор Уманський виступає за якнайшвидше підписання меморандуму з МВФ, і вже найближчим часом разом з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем вони планують відбути на зустріч у США.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів телефонну розмову з командою МВФ на чолі з головою місії фонду в Україні Роном ван Роденом. Вони обговорили подальші кроки двостороннього співробітництва та подальші пріоритетні кроки в рамках співпраці.

“Ще раз хочу наголосити, що уряд України налаштований на продовження співробітництва із МВФ. І першочерговим пріоритетом є започаткування програми розширеного фінансування МВФ, особливо для підтримки структурних реформ, макроекономічної та фінансової стабільності в країні”,– сказав Шмигаль.

Президент України пояснив, що наразі триває робота над підготовкою законопроєкту щодо функціонування банківської системи.

Зауважимо, що МВФ розпочав процес погодження нової програми фінансування України у розмірі 5,5 мільярда доларів на 3 роки. Попередньо її ухвалили ще у грудні 2019 року, але остаточне погодження за Радою директорів МВФ. Очікували, що це відбудеться вже у лютому, але процес затягнувся.

МВФ чекає від України:

ухвалення закону про неможливість повернення банків ексвласникам;

завершення розпочатих реформ;

врегулювання тарифів.

Допоки українська сторона не виконає вимоги, МВФ тимчасово зупинив погодження нової програми.