виб

Міністерство внутрішніх справ України на своєму сайті оприлюднило підсумки місцевих виборів 25 жовтня, передає Корупція.Інфо.

«Загалом до органів внутрішніх справ надійшло 7105 повідомлень та заяв про злочини та інші події, прямо чи опосередковано пов’язані з виборчим процесом. За ними розпочато 478 кримінальних проваджень. Із них 220 безпосередньо пов’язані з порушенням виборчих прав громадян», – йдеться у повідомленні.

«Слідчі органи МВС розслідуватимуть ці злочини оперативно, повно та всебічно. На даний час різним особам повідомлено про підозри у 8 таких провадженнях, зокрема, за фактами підкупу виборців в м. Одеса та в м. Чернівці», – зазначають у міліції.

Згідно з текстом, найбільше кримінальних проваджень за фактами виборчих злочинів розпочато у Києві, Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях.

«Так, на Дніпропетровщині зареєстровано 21 таке кримінальне провадження. Але повідомлення та заяви про вчинення виборчих злочинів продовжують надходити до органів внутрішніх справ», – наголошують у прес-центрі МВС.

«Зокрема, проводиться перевірка обставин, викладених у депутатському зверненні народного депутата України Бориса Філатова щодо порушень, вчинених головою та членами Дніпропетровської міської виборчої комісії. Вони, на думку парламентарія, полягали у фальсифікації протоколів засіданні цієї комісії. А це, у свою чергу, могло призвести, як стверджує депутат, до фальсифікації результатів реального волевиявлення громадян під час виборів міського голови Дніпропетровська», – пояснюють у міліції.

Правоохоронні органи обіцяють і надалі продовжувати роботу із попередження, виявлення та розслідування виборчих злочинів під час другого туру голосування на виборах міських голів 15 листопада 2015 року.