Застосування ядерної зброї може стати необхідним у випадку надзвичайної загрози безпеці.

Військово-політичне керівництво країн-членів НАТО повинні бути готовими до того, що у якийсь момент може стати необхідним застосування ядерної зброї. Про це заявив генеральний інспектор ВПС Німеччини, генерал-лейтенант Інго Герхарц, повідомляє Нandelsblatt.

Застосування ядерної зброї може стати необхідним у випадку надзвичайної загрози безпеці.

“Для надійного стримування потрібні як засоби, так і політична воля для здійснення ядерного стримування в разі необхідності”, – сказав Інго Герхарц.

Раніше Єнс Столтенберг зазначав, що Альянс готує план переходу ЗСУ на озброєння НАТО. Він наголосив, що Україна повинна мати більше важкого озброєння. Союзники і партнери по Альянсу надають їй важке озброєння і нарощують свої зусилля.

Нагадаємо, на думку колишнього головнокомандувача союзними силами США та НАТО в Європі Уеслі Кларка, НАТО повинне прямо втрутитися у війну в Україні, інакше її не вдасться завершити.

Крім того, президент України Володимир Зеленський раніше зробив заяву, згідно з якою РФ може перейти до застосування тактичної ядерної зброї. За словами українського гаранта, світові політики ведуть підготовку до такого можливого сценарію. При цьому ситуація з погрозами Москви може призвести до того, що з’являться нові ядерні держави.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов вважає, що РФ в недалекому майбутньому очікує розпад держави. На його думку, Росію потрібно роззброїти, щоб Москва нікому не загрожувала. Йдеться і про позбавлення російської держави ядерної зброї.

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг вважає, що загроза ядерного удару з боку РФ присутня. Втім, якщо Росія, яка все ж визнає, що ядерна війна не буде виграшною, піде на реалізацію такого кроку, конфлікт носитиме зовсім інший характер. Генеральний секретар зазначив, що ядерний шантаж є небезпечним і підвищує напруженість, проте Росія досі не змінила своєї позиції з цього приводу.

“Ми нагадуємо Росії, що вони погодилися з тим, що ядерна війна не буде виграшною, тому її не можна починати. Використання ядерної зброї Росією абсолютно змінить цей конфлікт”, – зазначив Столтенберг.