Російська Федерація порушує усі міжнародні норми, перешкоджаючи та блокуючи рух суден через Керченську протоку в Азовське море. Така поведінка країни-агресора є неприпустимою.
Про це заявив депутат Німецького бундестагу від фракції Християнсько-соціального союзу (ХСС), член парламентського комітету у закордонних справах Крістіан Шмідт на зустрічі з заступницею міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Українська та німецька сторони обговорили розвиток торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва, яке розвивається завдяки режиму вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Зеркаль розповіла німецькому колезі про агресію РФ на Азові та блокування нею судноплавства в акваторії морів. Шмідт засудив агресивні дії Кремля, відзначивши порушення ним усіх норм міжнародного права.
Він також наголосив, що тема незаконно анексованого Криму є актуальною, та залишається на порядку денному в Бундестазі.
Як поінформували в МЗС, сторони відзначили, що реалізація інфраструктурних проектів має важливе значення для соціально-економічного розвитку міста Маріуполь та східних регіонів України. Українська сторона розраховує на підтримку Німеччини у цій сфері, а також інвестування у створення нових робочих місць у регіоні.
Сторони погодилися щодо необхідності поглиблення співробітництва України з НАТО з метою протистояння сучасним загрозам миру та безпеки в Європі.
Варто зазначити, що порти Маріуполя та Бердянська несуть чималі збитки через блокаду руху суден через Керченську протоку. У зв'язку з цим обидва порти змушені перейти на 4-денний робочий тиждень та скоротити штат працівників. Загалом через агресію РФ та блокування судноплавства морська галузь України втратила близько 10 мільярдів гривень.
В свою чергу, Україна разом зі своїми партнерами по антиросійській коаліції готує Азовський пакет санкцій, який став наслідком агресії Кремля у Азовському морі. наразі є певні зрушення, адже час затримки суден зменшився з кількох днів до приблизно 15 годин. Проте ухвалення цих обмежень жорстко вдарить по Росії та поставить її на місце.