Уряд має намір кардинально змінити правила, за якими в Україні хоронять померлих, передає Корупція.Інфо

Кабінет міністрів хоче вирішити проблему дефіциту місць на кладовищах. Уряд 5 квітня направив до парламенту проект закону №8248, який покликаний стимулювати українців віддавати перевагу кремації.

Популярне: Сотні українців втратили право на підвищену пенсію: Верховний суд виніс важливе рішення

Також документ вводить поняття біозахоронення. У Кабміні цим терміном називають поховання тіла з використанням біорозкладних матеріалів протягом п’яти років. В цьому випадку не передбачена установка могильних плит, пам’ятників та інших надгробків. Допускається тільки установка «інформаційної таблички».Ховати людей за допомогою цього “методу” можна буде не тільки на кладовищах, але і в лісопарках, а також навіть в парках культури і відпочинку. Єдина умова – згода місцевої влади на виділення під ці потреби окремих їх ділянок.

Крім того, уряд на законодавчому рівні хоче ввести поняття «підхоронення» – поховання померлих у вже існуючі могили.

Робити це дозволять після закінчення «цвинтарного періоду» – 20 років з моменту останнього поховання. Також для цього знадобиться згода власника (утримувача) такої могили. Якщо він не буде виявлений, досить отримати дозвіл місцевої влади.

Якщо Верховна Рада підтримає цю ініціативу, то закон вступить в силу через шість місяців з моменту офіційної публікації.‡агрузка...