аваков

В Адміністрації президента і партії БПП готові обговорювати питання про відставку генерального прокурора Віктора Шокіна в тому випадку, якщо міністр внутрішніх справ Арсен Аваков також покине свій пост.

Про це пише журналіст Валерій Калниш у своїй колонці для РБК-Україна, передає Корупція Інфо

Він зазначає, що хоча президентська партія в Раді визначилася з форматом ротації членів уряду, в "Народному фронті" до такого розміну поки не готові.

"Чергова сесія Верховної ради, яка відкриється 26 січня, завершить процес переформатування уряду. Затягувати його в парламенті більше не хочуть. Нагадаємо, що в Кабінеті міністрів зараз вакантна посаду міністра екології, після того, як ще влітку минулого року був відправлений у відставку глава відомства міністр екології Ігор Шевченко ", – пише журналіст.

"Заяви про складання своїх повноважень написали глава Мінінформполітікі Юрій Стець, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський і глава МОЗ Олександр Квіташвілі. Всі ці прохання повинна схвалити Верховна рада. Однак на цьому перестановки в уряді не припиняться", – наголошується в публікації.

"Я збираюся після початку сесії провести голосування фракції про недовіру конкретним міністрам і тільки після цього – стартувати з перезавантаженням", – цитує журналіст слова глави фракції БПП в парламенті Юрія Луценка.

"Очікується, що кожен міністр виступить перед депутатами з докладним звітом про виконану роботу, після чого у фракції сформують пакет пропозицій кого залишити на посту, а кого направити у відставку. В" Народному фронті "поки не говорять про те, як вони будуть визначати гідних міністерського портфеля, але визнають, що перестановки статися повинні ", – пише Калниш.

За його словами, очікується, що найбільшою проблемою стане обговорення роботи міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, до якого останнім часом прикута пильна увага.

"Тут і журналістське розслідування тижневика" Новий час "про те, що Аваков нібито повернув собі контроль над компаніями, втраченими за часів президентства Віктора Януковича, і затягування з процесом розслідування справ часів Майдану, і зростання злочинності в країні. Занадто багато зараз ставлять міністру на вид, при цьому, не забуваючи і про його досягнення, як то створення Національної поліції і початок реформування МВС. У БПП чудово розуміють, що просто відправити у відставку Арсена Авакова, не віднісши на відповідні поступки, їм не вдасться. Тому у фракції, стверджують джерела, народився план обміну, участь в якому готовий прийняти і президент Петро Порошенко ", – повідомляє журналіст.

"Президент готовий ініціювати відставку Шокіна", – заявило джерело в БПП. Сценарій вимальовується наступний. БПП пропонує відправити у відставку Арсена Авакова, зберігши при цьому за "Народним фронтом" право внести кандидатуру свого представника на посаду міністра внутрішніх справ з гарантованою підтримкою президентської фракції. У свою чергу, Адміністрація президента подає подання на відставку Віктора Шокіна і розраховує на голоси "Народного фронту" при голосуванні за нову кандидатуру. При цьому БПП або АП консультації з приводу того, хто буде новим главою МВС, проводити не збираються, у всякому разі, тиснути або ставити заборону на чиюсь кандидатуру там не мають наміру, покладаючи всю відповідальність на НФ ", – наголошується в колонці.

Журналіст пише, що таке сценарій може виявитися цілком життєздатним, якщо з ним погодиться прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Після того, як найближчий соратник нинішнього прем'єра – Олександр Турчинов – зайняв пост секретаря Радбезу і, тим самим, перейшов працювати в президентську вертикаль, глава уряду тісно спрацювався з Арсеном Аваковим. Неодноразово депутати НФ заявляли автору, що" якщо піде Аваков, то тільки разом з Яценюком ". Не готові розглядати вищевикладений сценарій в прем'єрській політсилі і зараз." Цей сценарій – фейк. Для Яценюка це – нерівнозначний обмін. Він з Аваковим нерозлучний, і підуть з уряду вони тільки разом. Адже Аваков зараз не просто міністр, він фактично виконує обов'язки віце-прем'єра ", – заявив один з високопоставлених представників" Народного фронту ", підкресливши, що після того як народний депутат Микола Мартиненко склав з себе повноваження народного депутата," саме Аваков стане головною мішенню для критики ", – пише Калниш.

"Втім, є один політичний аргумент, який змусить Арсенія Яценюка погодитися із запропонованим розміном. У ньому немає посади прем'єр-міністра, тобто БПП готова, у всякому разі, у найближчі кілька місяців не піднімати питання про відставку глави уряду. В іншому ж випадку , як зазначило джерело в БПП, "якщо Яценюк не готовий до такого сценарію – розпуск парламенту і перевибори", – додає він.