SAsES1

Екс-заступник голови Адміністрації президента України, радник президента, власник "Нашої Ряби" Юрій Косюк заявив, що європейські ринки залишаються закритими для українських виробників.

Про це Косюк розповів в інтерв'ю "Голосу Америки", передає Корупція.Інфо.

"Ніякого відкриття ринків не відбулося. Знаєте, в колесах є такий механізм, називається ніпель. В одну сторону пропускає, в інший бік – ні. Ось така приблизно ситуація зараз у нас з європейськими ринками. Європа говорить про Зону вільної торгівлі з Україною, і в той же час підписав купу виключень і обмежень для експорту українських товарів. Тому це така собі Зона вільної торгівлі тільки в одну сторону, тільки в бік України ", – сказав Косюк.

Бізнесмен зробив висновок, що ЄС обдурив Україну.

"Для експорту продовольчих товарів з України встановлені катастрофічно великі обмеження або квотування. Щоб ви розуміли: Україна виробляє 1,2 млн тонн курячого м'яса на рік. При цьому Європа дала Україні безмитну квоту – 16 тис. тонн. Ну, плюс до того ще можна ввезти без мита 20 тис. тонн цілої замороженої курки (яка абсолютно нікому не потрібна). На все, що понад цієї квоти – мито більше 1000 євро за тонну ", – пояснив Косюк.

Він впевнений вважає, що надаючи Україні такі мізерні квоти, ЄС намагається захистити свій ринок.

"Вони чітко захистили власні інтереси, а Україна програла. Тому я вважаю, що і зона вільної торгівлі, яку дуже сильно пропагують сьогодні, це обман України. Ви уявіть: один тільки наш агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт "виробляє 700 тис. тонн м'яса на рік, експортує 250 тис. тонн, а Європа дала для всієї України безмитну квоту на 16 тис. тонн. Яка вільна торгівля, про що ми говоримо?!", – обурився радник президента України.

За його інформацією, у найближчі п'ять років питання про зміну цих квот не буде навіть підніматися.