У Лефортовському суді Москви, який 15 січня продовжив арешт 20 українським морякам, захопленим у полон у Керченській протоці, аплодували нашим хлопцям.
Відповідне відео опублікувала український омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.
– Суд РФ прийняв рішення продовжити строк тримання 20 наших хлопців під вартою до 24 та 26 квітня 2019 року, – повідомила вона.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
За її словами, розгляд справ ще чотирьох моряків – Володимира Лісового, Віктора Беспальченко, Володимира Варімеза та Владислава Костишина – продовжиться 16 січня.
– До останнього стояли і чекали, поки з зали вийдуть усі наші хлопці, щоб поаплодувати кожному з них! – написала Денісова під відео.
Рішення приймали судді Лефортовський районного суду: Сергій Рябцев, Альбіна Галімова і Олена Канева. Судили моряків групами по 4 людини. Під час судових засідань моряки перебували в клітці.
Захист вказував суду на те, що моряки є військовополоненим, і, отже, їх справи повинен розглядати не Лефортовський суд, а Московський гарнізонний військовий суд, тому по цьому приводу було подано клопотання, які були відхилені суддями.
Моряки також заявляли в суді, що вони є військовополоненими і відмовилися відповідати на питання суду, так як 17 стаття Женевської конвенції передбачає, що військовополонений має право не повідомляти про себе нічого, крім імені, звання, дати народження та особистого номера.
Незважаючи на доводи захисту, судді задовольнили клопотання слідчих і продовжили Українським морякам термін утримання під вартою на 3 місяці.
Варто відзначити, що всі судові засідання пройшли в закритому режимі, на думку адвокатів, суд безпідставно закрив судові засідання. Група експертів з ініціативної групи «Кримський процес» вважає, що закритість судових процесів порушує міжнародні стандарти доступу до справедливого правосуддя, гарантованих Європейською конвенцією з захисту прав людини.
Всім захопленим Українським морякам приписують ч.3 статті 322 КК РФ – незаконне перетинання Державного кордону Російської Федерації вчинене групою осіб за попередньою змовою або організованою групою або із застосуванням насильства чи загрози його застосування.