У прийнятому Верховною Радою законі про посилення відповідальності за несплату аліментів передбачається позбавлення водійських прав для злісних неплатників аліментів, передає Корупція.Інфо
Популярне: Від отриманих травм помер на місці: У Харкові посеред проспекту загинув молодий хлопець
“Нововведення щодо осіб, які злісно ухиляються від сплати аліментів більше шести місяців: не платить аліменти – нічого їздити за кермом. Шість місяців – примусове виконання рішення суду. Державний виконавець відправляє в поліцію відповідну постанову і припиняє дію водійських прав”, – пояснив в інтерв’ю “Сегодня” міністр юстиції України Павло Петренко.
Однак, ця норма закону має нюанси, зазначив міністр.
“У цьому випадку є винятки. Якщо ти військовослужбовець, підприємець, таксист або працюєш в автотранспортному підприємстві, тобто в силу своєї професії ти повинен мати право на керування транспортними засобами, то до тебе не застосовується така санкція. Тому що логічно, тебе позбавлять заробітку, і ти не зможеш погасити борг”, – підкреслив Петренко.
За даними міністра, проблемна системна несплата аліментів в Україні вже стосується близько 600 тисяч дітей.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».
Законом передбачено позбавлення неплатників аліментів права на виїзд за кордон. Також документ передбачає тимчасове обмеження боржника у праві управління автомобілем.
Крім того, Рада встановила, що несплата аліментів на утримання дитини одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців з дня надання виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на термін від 120 до 240 годин.
У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт можливий адміністративний арешт. Термін арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту рівна п'ятнадцяти годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб.