На тлі звинувачень у закупівлі та постачанні літніх курток замість зимових міністр оборони Олексій Резніков вирішив хайпанути та запропонував цинічне парі: якщо виявиться, що Міністерство оборони справді поставило 180 тисяч літніх курток замість зимових, то він подасть у відставку.

Натомість, за його словами, якщо ж виявиться, що були поставлені 180 тисяч зимових курток, а не літніх, то народна депутатка Анастасія Радіна, Голова антикорупційного комітету Верховної Ради, має скласти мандат, а журналіст «Української Правди» Михайло Ткач — піти з видання і на 3 роки припинити займатися журналістикою.

Крім того, Резніков наголосив, що під час розбору ситуації Міноборони надасть всі документи, докази, факти й матеріали, які стосуються справи, мовляв, щоб переможець спору був очевидний для всього українського суспільств.

«Арбітрами в цьому парі Олексій Резніков запрошує Комітет з депутатської етики ВРУ і Комісію журналістської етики, а спостерігачами — редакції українських видань», — йдеться у повідомленні.

Пропозицію парі Радіна прокоментувала у Facebook. Голова Комітету з питань антикорупційної політики,яка активно виступала за відставку Резнікова на тлі скандалів із закупівлями,  вважає, що міністр воюючої країни не мав би «втрачати час (за який українці платять життями) на боротьбу із журналістами (які вже допомогти зекономити 10 млрд грн коштів для забезпечення армії)». 

Радіна пропонує міністру до 9 ранку 28 серпня спростувати дві тези. Перша – «Міноборони без тендеру купило куртки у “турецької” фірми-посередника, одним із власників якої на момент договору з Міноборони був цілком український племінник народного депутата з оборонного комітету Касая». 

Друга – «Міноборони сплатило за куртки утричі дорожче, ніж це вказано в документі з турецької сторони, з яким вантаж виїхав із Туреччини і проїхав інші митниці аж до кордону України. Достовірність документу підтвердив голова ТСК з розслідування економічних злочинів Ярослав Железняк».

Якщо Резніков не спростує, Радіна пропонує йому піти у відставку. 

«Спростуєте – я складу мандат одразу після ухвалення закону про відновлення публічного декларування статків чиновників, у тому числі воєнкомів та горе-закупівельників для армії (проти останнього виступаєте Ви особисто)», – запевнила вона.  

Автор розслідування про зимові куртки для ЗСУ Михайло Ткач осторонь не залишився і відповів міністру оборони Олексію Резнікову на пропозицію укласти парі.

Свою відповідь Ткач опублікував у фейсбуці.

На його думку, Резніков мав піти з посади ще після розслідування про закупівлю Міноборони яєць по 17 грн за штуку. А після публікації про зимові куртки для ЗСУ — прозвітувати на засіданні комітету ВР.

«Мені невідомо, чому замість пояснень щодо участі племінника депутата оборонного комітету у закупівлях міністерства оборони, ви були змушені опускатися до неміністерського рівня тиску на ЗМІ», — пише Ткач.

На думку журналіста, міністру оборони слід не пропонувати парі, а забезпечувати прозорі закупівлі та співпрацювати з правоохоронцями у розслідуваннях про розкрадання.

«А парі міністр оборони країни у стані війни може собі дозволити лише непублічно і лише тоді, коли йому вистачить розуму перемогти ворога також за рахунок стратегічного планування в тому числі закупівель зимової форми, засобів захисту і що дуже важливо, дронів. Так, пане міністре, тих «весільних» дронів, зокрема», — пише Ткач.

Журналіст пообіцяв продовжити робити свою роботу.

«Через три роки вас, пане міністре, в країні може й не бути. А я буду продовжувати робити свою роботу. Укладайте не парі, пане міністр. Укладайте договори про закупівлі по ринкових цінах і не з родичами «слуг народу»», — підсумував він. 

Скандал із закупівлями курток для військових спалахнув 10 серпня, коли відповідне розслідування вийшло на ZN.UA. Однак на засідання антикорупційного комітету ВР стало відомо, що правоохоронці вели слідство щодо закупівель одягу у цієї турецької фірми, власником якої є українець, ще з осені 2022, коли помітили підозрілі митні документи. За даними журналістів, у жовтні-грудні Vector avia ввезла до України 233 000 курток вартістю в 20 млн гривень і ще 202 000 штанів вартістю 13 млн доларів. Однак насправді, як вони стверджують, це були не зимові, як за документами, а легкі куртки. Водночас Міноборони запевняє, що куртки були прийняті «у встановленому порядку фахівцями Сил логістики ЗСУ без істотних зауважень щодо якості». Також у Міноборони заявили, що скарг щодо цих курток не було і від військових.