Телеканали “Прямий” і “П’ятий” в останні хвилини старого року показали новорічне привітання колишнього президента Петра Порошенка замість привітання чинного глави держави Володимира Зеленського.
5 канал, який належить Порошенку, та телекананал “Прямий”, який пов’язують з екс-президентом, випустили в ефір його новорічне привітання приблизно о 23:57. Звернення ж Зеленського вийшло в ефір одразу після опівночі.
У своєму привітанні Порошенко теж акцентував на єданні українців та закликав “зберігати солідарність перед зовнішніми викликами попри внутрішні розбіжності”.
В свою чергу депутат від Слуги Народу, Олександр Дубінський так прокоментував це привітання – Скоро у в’язницю.
Також осторонь не залишився і одіозний Портнов, який зазначив:
Друзі, з сьогоднішнього дня не діє депутатська недоторканність і депутатів злодійської фракції Європейська Солідарність можна без зайвих бюрократичних обмежень брати за злодійську гриву. Ну і завтра допит Порошенко. Паспорт з собою. З Новим роком!
Варто зазначити, що такий перебіг подій у себе на Facebook заздалегідь, очевидно, висміяв керівник Офісу президента Анлрій Богдан. Він запостив новорічне привітання радянського генсека Леоніда Брежнєва, додавши коментар “Дивіться сьогодні на телеканалі Прямий. Старые сказки старого сказочника”.
В свою чергу, Президент Володимир Зеленський у своєму новорічному привітанні закликав українців об’єднатись, незалежно від уподобань, ідеалів чи мови спілкування.
Він запропонував українцям “чесно відповісти на одне запитання: “Хто я?”. Та незалежно від того, в якому куточку України народився “президент чи домогосподарка, успішний адвокат, вчитель з Луганська, що переїхав, айтішнік, що мріє втекти з країни, чи полонений, що мріяв повернутись додому, україномовний чи русскоговорящий”, закликав поважати один одного.
“Це – кожен з нас. Це українці. Такі як є. Не ідеальні і не святі. Просто люди. Живі. Зі своїми недоліками і тарганами. Але у нашому паспорті не вказано правильний чи неправильний українець. Немає строки патріот, малорос, ватнік чи бандерівець. Там написано: громадянин України. Який має права та обов’язки. Ми з вами дуже різні. Так, хто ж ми? 73 відсотки, які обрали президента? 25, які його не сприймають? Чи ті, хто не ходив на вибори?…
Хтось переконав нас, що наші відмінності мають значення? А раптом це не так?
Хіба нас мало об’єднує? Ми однаково пишаємось великими українцями. Чи перестали б ми їх поважати, дізнавшись за кого б на виборах голосували Шевченко чи Леся Українка? Якби Сковорода та Хмельницький мали б різні погляди щодо НАТО? Нам було би важливо, до якої церкви ходять Каденюк та Лобановський? Що думають Антонов чи Корольов про розмитнення автомобілів? Як Ступка чи Биков ставляться до Нормандського формату? Ми цінуємо їх за інше…
І давайте пам’ятати, що любити Україну – означає любити всіх українців. В якому б куточку нашої країни вони б не народились”.