Петро Порошенко судиться з Дмитром Гордоном через висловлювання про Іловайську трагедію. Однак після висновків слідчої комісії Сивочолому гетьману варто починати хвилюватись. Сьогодні журналіст розповів про хід справи.

“Було два або три ознайомчі засідання. У грудні буде розгляд по суті. Я думаю, що Петру Олексійовичу буде весело, Іловайськ – це перша ластівка прилетіла, далі полетять такі птахи великі, що йому буде дуже весело, і він буде веселитися і радіти”, – розповів сам Гордон в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Гордон також назвав Порошенка “жадібним до неподобства” і брехливим.

“Він весь час бреше, бреше в малому, бреше у великому”, – додав він.

Нагадаємо, адвокати від імені п’ятого президента Петра Порошенка подали до Шевченківського районного суду Києва позовну заяву проти журналіста Дмитра Гордона, вимагаючи визнати поширену інформацію недостовірною.

“Гордону пред’явлені вимоги про визнання поширеної ним інформації недостовірною. Все для того, щоб суд зобов’язав відповідача особисто спростувати наклепницькі твердження в ефірі того ж ЗМІ, в якому вони були зроблені. Це пов’язано з тим, що вибачення Гордона не представляють інтересу для позивача і вже не можуть нічого змінити. Вимоги грошової компенсації моральної шкоди теж не заявлялися. Сам факт публічного спотворення обставин захоплення і звільнення Маріуполя у 2014 році має принципове значення для суспільства. Ми готові дати відповідачеві можливість зосередитися на поясненнях за основним питанням, не відволікаючись на обговорення суми відшкодування”, – сказав адвокат Ілля Новіков.

З приводу самого предмету суперечки варто зазначити, що оточення українських вояків у районі Іловайська під час розв’язаної Росією війни значною мірою зумовлене «невведенням воєнного стану, помилковими діями політичного і військового керівництва» України. Про це йдеться у проміжному звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.

ТСК вважає, що «основними причинами, які призвели до Іловайської трагедії, є неналежна організація оборони країни як системи», зокрема, політичних заходів щодо захисту держави у ході збройної агресії. Під час іловайських подій президентом України і верховним головнокомандувачем ЗСУ був нинішній опозиційний діяч Петро Порошенко. 

На думку, політолога Петра Олещука, висновки Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо іловайських подій можуть бути найбільш болючими саме для тодішнього керівництва України в особі Петра Порошенка. Таку думку він висловив у коментарі Донбас.Реалії.

“Основа політики Порошенка, його політичного позиціонування – він є очільником патріотичного сегменту української політики, він є найбільш патріотичним президентом. І, відповідно, його гасло на минулих президентських виборах – «Армія. Мова. Віра». І удари саме по цих ідеологічних стовпах Порошенка будуть для нього найбільш болючими. Щодо Іловайська – це армія. Порошенко тривалий час вибудовував своє політичне позиціонування навколо того, що саме завдяки його керівництву вдалося відродити армію, зупинити ворога. А, наприклад, розслідування щодо Іловайська може це перекреслити. Принаймні частково”, – зазначив Петро Олещук.

Невідомо чи вдасться все таки притягнути Порошенка до відповідальності та відправити до в’язниці, але принаймні нагадати йому про його злочини, потрібно.