Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що розуміє розчарування президента України Володимира Зеленського повільним процесом набуття членства в НАТО, але наполягає на тому, що для вступу необхідно виконати певні вимоги.
Про це він сказав в інтерв’ю німецькому суспільному мовнику ARD.
“Я розумію незадоволення і нетерпіння. Особливо з огляду на ситуацію, в якій перебуває Україна. Я повністю співчуваю. І все ж таки: є зобов’язання. Україна стане членом НАТО, як тільки будуть виконані передумови”, – наголосив Пісторіус.
За його словами, угода у вигляді пакета рішень із трьох елементів, який ухвалили щодо України на саміті у Вільнюсі, “ніколи раніше не існувала в такій чіткості”.
Зазначимо, що саміт НАТО у Вільнюсі 11 липня ухвалив пакет рішень із трьох елементів щодо України, що стосуються, зокрема, і шляху України до членства.
Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції за підсумком першого дня саміту Альянсу.
“Сьогодні союзники погодили пакет із трьох елементів, які наблизять Україну до НАТО. Перше – це нова багаторічна програма підтримки для України, яка уможливить перехід з радянських до натовських стандартів тренування та доктрин”, – сказав Столтенберг.
Другий елемент, за словами генсека, – це утворення нової Ради Україна-НАТО, яка, як сказав Столтенберг, стане форумом для консультацій та ухвалення рішень, де “ми зустрічатимемось як рівні”.
“Третє – ми підтвердили, що Україна стане членом НАТО, і погодились вилучити вимогу про План дій щодо членства. Це змінить шлях України з двокрокового процесу до однокрокового процесу. Ми також дали зрозуміти, що ми оголосимо про запрошення Україні приєднатися до НАТО, коли союзники погодяться і будуть досягнуті умови”, – заявив генсек.
Це сильний пакет для України і чіткий шлях до її членства у НАТО, запевнив генсек.
Крім того, Сполучені Штати заявили, що які б розрахунки та вимоги запобігти членству України в НАТО не були у Росії, вони будуть марними.
На цьому під час брифінгу наголосив речник Державного департаменту США Метью Міллер.
Представник Держдепу нагадав, що до початку повномасштабного вторгнення Москва вимагала зобов’язань щодо того, що Україна ніколи не вступить до НАТО, і Вашингтон “чітко дав зрозуміти, що це не обговорюється”.
“Ми підтверджуємо це зобов’язання і сьогодні, і ми чітко дали зрозуміти, що Україна стане членом НАТО”, – підкреслив Міллер.
За його словами, які б розрахунки не робив Владімір Путін, “йому варто лише поглянути на допомогу (США) в галузі безпеки, яку надали Україні”, а також на “допомогу в галузі безпеки”, яку Україна “дуже добре використала на полі бою”.
Водночас відповідаючи на репліку журналіста про те, що в Україні незадоволені тим, що на саміті у Вільнюсі Київ не отримав чіткого графіка вступу в Альянс, Міллер висловив розуміння, додавши, що “на їхньому місці”, американці “зверталися б з тими самими проханнями”, що й українці.
Також, лідери країн НАТО домовилися про надання “значного” нового пакету допомоги Україні.
Про це заявила журналістам старша директорка з питань Європи Ради нацбезпеки Білого дому Аманда Слот, повідомляє CNN.
Зазначається, що представниця уряду Сполучених Штатів відмовилася надати додаткові подробиці нової допомоги Києву.
За її словами, на порядку денному інавгураційного засідання Ради Україна-НАТО стоятиме питання “короткострокової та довгострокової підтримки України”, після чого відбудеться зустріч президентів України Володимира Зеленського та США Джо Байдена.