Очільник МЗС України Вадим Пристайко наголосив, що наша країна продовжить брати участь в операції НАТО “Рішуча підтримка” в Афганістані, поки в цьому є необхідність. Варто звернути увагу на те, що дана заява прозвучала після підписання мирної угоди між США і “Талібаном”.
За словами головного українського дипломата, в Україні вітають домовленості, досягнуті в Афганістані. Він наголосив, що після багатьох років війни шлях до афганського примирення відкрито.
Окрім того, Пристайко додав, що українські військові, залучені в місії НАТО “Рішуча підтримка”, перебуватимуть в країні, доки це потрібно.
“Україна є надійним партнером Сполучених Штатів та НАТО та продовжуватиме робити свій внесок у відновлення миру і стабільності в Афганістані через участь в операції НАТО “Рішуча підтримка”, допоки буде потреба в допомозі афганському народові”, — написав міністр у соціальних мережах.
Як відомо, США підписали мирну угоду з “Талібаном”, метою якої є припинити вісімнадцятирічне кровопролиття в Афганістані та повністю вивести американські війська з країни. В документі зазначається, що Штати у наступні 3-4 місяці скоротять свої сили від 13 тисяч до 8 600 осіб, а решта військ вийдуть з країни за 14 місяців.
Також своїй війська повинні вивести союзники США по НАТО. Варто зазначити, що 10 українських бійців виконують завдання у складі місії НАТО “Рішуча підтримка” Афганістані.
Головні їхні задачі — ведення інженерної розвідки шляхів руху, об’єктів та місцевості, знешкодження вибухонебезпечних предметів, чергування у складі сил зведеного загону швидкого реагування.
Выдзначимо, що в Офісі президента України розроблять військову стратегію держави, в якій задокументують євроатлантичний інтеграційний курс.
За словами Івана Апаршина — гендиректора Директорату з питань національної безпеки та оборони ОПУ, таку програму створять у наступні місяці.
“Набуття Україною членства в НАТО — це взагалі питання сьогодні не обговорюється. Найближчим часом указ президента, стратегія національної безпеки та оборони, там також є пряме посилання, що кінцева мета України — повноправне членство України в НАТО. Найближчим часом, протягом двох-трьох місяців буде воєнна стратегія. Там також буде пряма норма щодо вступу України до НАТО”, — пояснив він.
Апаршин додав, Україна практичними кроками вже підтвердила своє прагнення до інтеграції з Альянсом. Він нагадав про збільшення бюджету, прийняття оборонного замовлення.
Також, на думку міністра оборони Андрія Загороднюка, вже наступного жовтня Україна може набути статусу учасника програми розширеного партнерства НАТО. Це відбудеться за умови збереження темпу реформ.