Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек 27-29 січня відвідає Україну з робочим візитом. 29 січня він разом з главою МЗС України Павлом Клімкіним і міністром закордонних справ Данії Андерсом Самуельсеном здійснять робочу поїздку до Маріуполя (Донецька обл.).

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба МЗС України, 28 січня відбудуться переговори українського і чеського міністрів, присвячені питанням шляхів консолідації зусиль заради зміцнення миру і безпеки, звільнення українських заручників і політв'язнів, утримуваних у Росії, проблематики енергетичної безпеки в Європі, двосторонньому співробітництві в торгово-економічній сфері. Крім того, цього дня відбудеться спільна прес-конференція П.Клімкіна і Т.Петршічека.

На 29 січня заплановано спільну робочу поїздку міністрів закордонних справ України, Чехії та Данії до Маріуполя з метою отримання актуальної інформації щодо безпекової ситуації, гуманітарної та соціально-економічної ситуації поблизу проведення операції Об'єднаних сил, обумовленої російською військовою блокадою українських морських портів в Азовському морі і триваючої військової агресії Росії проти України.

Програма поїздки передбачає також відвідування КПВВ "Гнутове" і огляд акваторії Маріупольського морського порту.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

“Я з нетерпінням чекаю відвідування міста і порту Маріуполь та лінії зіткнення”, – заявив очільник зовнішньополітичного відомства Чехії.

За його словами, він хоче отримати безпосереднє уявлення про життя населення на Сході, а також наслідки фактичної блокади Азовського моря і порту Маріуполь.

Окрім того, міністр зазначив, цитуємо – Російський військовий та гібридний тиск стає дедалі більш інтенсивним та диверсифікованим, особливо щодо її сусідів, а також щодо Європи в більш широкому сенсі; і ми твердо налаштовані протидіяти йому. Це вимагає більших ресурсів, нових можливостей і, що важливо, більших колективних зусиль, зокрема й для покращення обізнаності щодо ситуації та координації наших дій у відповідь. Україна перетворилася на поле бою для Росії не тільки в класичному військовому сенсі, а й з погляду застосування гібридних методів. Альянс також повинен приймати поради експертів і обмінюватися інформацією та досвідом. Загалом, партнерство і консультації щодо нашої діяльності є очевидним вибором. Альянс, у свою чергу, може підтримувати Україну в конкретних сферах, таких як кіберпростір, стратегічні комунікації або зміцнення стійкості населення, наприклад, через підтримку незалежних ЗМІ або викриття фейкових новин. І це саме ті питання, на яких ми зосереджуємося у нашій співпраці з Україною, або двосторонній, або наприклад, у рамках Платформи НАТО – Україна з протидії гібридній війні.