До 2022 року планується встановлення надпотужного радару, модернізація постів спостереження та створення Об’єднаного центру морських операцій.

Морська охорона посилить нагляд за державним кордоном України. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

Для посилення контролю залучать наявні сили та засоби. Також морська охорона планує розгорнути нову техніку, логістику, а також збільшити кількість кваліфікованих кадрів.

Протягом тижня українські моряки забезпечували супровід іноземних суден від заходу в територіальні води України і аж до прибуття в порт. Під час патрулювання морські прикордонники виявили 11 громадян України та одного громадянина Росії, які порушили порядок в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій. Вони сплатять штраф.

Варто зазначити, що останні військові навчання, провелись на межі бойового зіткнення. У штабі Об'єднаних сил повідомили, що під час виходу українських кораблів та стрілянину, росіяни підняли свою авіацію і направили в бік Маріуполя відразу чотири своїх судна

Окрім того, голова Держприкордонслужби Петро Цигикал повідомив журналістам, що ДПСУ хоче закупити у Франції 22 патрульних корабля. 

Це допоможе Україні повністю прикрити кордон на Азовському і Чорному морях. 

«Наше завдання – створити в Азовському і Чорному морях потужні і мобільні угруповання прикордонних кораблів і катерів, які могли б оперативно і ефективно виконувати як правоохоронні функції, так і протидіяти загрозам на початковому етапі збройного конфлікту … Якщо всі питання по цій угоді будуть успішно вирішені, це дозволить нам повністю прикрити лінію морського кордону і забезпечити надійну її захистів ».

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами Цигикала, переговори ведуться за сприяння МВС, проте про можливі терміни їх завершення головний прикордонник не повідомив.

Про ці ж переговорах ще перед Новим роком говорив і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він розповів, що мова йде про сучасні катера довжиною 32-35 метрів, які будуть виготовлятися на одному з українських заводів у співпраці з французькою стороною, але з «високим ступенем локалізації проекту в Україні».