У середу, 27 лютого, у Мінську проходило чергове засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході. Українська делегація була змушена залишити залу перемовин через неприйнятну поведінку представників РФ та окупованого Донбасу.
Про це повідомила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
"В ході обговорення можливих варіантів обміну заручниками запрошена з Донецька не дипломатично, базарно, образливо і в некоректній формі спробувала робити заяви на адресу України та вищого політичного керівництва держави", – розповіла віце-спікер.
"Українська делегація висловила рішучий протест координатору по перетворенню важкого переговорного процесу на ринок з лайливими хамами і покинула зал засідань", – повідомила Геращенко.
Вона зазначила, що українська сторона жорстко підкреслила представникам ОБСЄ та РФ про неприпустимість образливих, недипломатичних висловлюваннь в рамках переговорного процесу з боку "маріонеток Кремля".
Геращенко розповіла, що представники РФ і запрошені з ОРДЛО знову відмовилися від усіх пропозицій української сторони – зокрема про передачу росіянам 25 засуджених громадян їхньої країни в обмін на політв'язнів Кремля, помилування 72 сепаратистів в обмін на 19 наших заручників на окупованих територіях.
Натомість опоненти "влаштували огидну істерику, коли тільки українські представники заявили вимогу про негайне звільнення військовополонених моряків".
"Під час засідання гуманітарної підгрупи ТКГ, в ході обговорення можливих варіантів обміну заручників запрошена із Донецька недипломатично, базарно, в образливій і некоректній формі спробувала робити заяви на адресу України та вищого політичного керівництва держави. Українська делегація висловила рішучий протест координатору щодо перетворення важкого переговорного процесу на базар з лайливими хамами й залишила залу засідань", – зауважила Геращенко.
Варто нагадати, що спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки в справах України Курт Волкер закликав Росію негайно звільнити моряків, щоб ми спробували повернутися до дипломатичного вирішення цієї проблеми.