Близько восьмої вечора рівненські свободівці випивали в кафе «Кобза», на розі вулиць Соборна-Княгині Ольги. Журналістка «Четвертої влади», яка виконувала редакційне завдання зі збору інформації про літні майданчики кафе, фотографувала майданчик цього закладу. В результаті – журналістку і фотоапарат компанія облила алкоголем і втекла на автомобілі Тойота Прадо. Пізніше, з’ясувалося, що в компанії були депутати міської ради та помічники рівненського нардепа Олега Осуховського.

Про це повідомляє «Четверта влада».

Журналістка і студентка Острозької академії 19-річна Вікторія Максимчук, яка практикується в «Четвертій владі», отримала на голову і фотоапарат порцію алкоголю від компанії чоловіків, що випивали в рівненському кафе «Кобза».

Вікторія, разом із небайдужим рівнянином, який погодився допомогти журналістам, збирала інформацію для матеріалу про роботу і законність встановлення літніх майданчиків кафе. Вона відійшла далі, щоб сфотографувати літній майданчик. Ось це фото:

cb-img3567_3

На фото випадково потрапила компанія, яка випивала на балконі кафе. Коли ж журналістка поверталася до самого літнього майданчику, повз балкон – чоловіки вилили їй на голову і фотоапарат якийсь алкоголь.

– Я відчула на своєму одязі, волоссі, сумці запах спирту, – розповідає Вікторія. – У мене в руках був дорогий фотоапарат, на який потрапило вилите. Піднявши голову доверху, я побачила кількох чоловіків які сиділи зверху і реготали. Я попросила у офіціантки покликати менеджера, розповівши про цю ситуацію, він вибачився за відвідувачів, але зрозуміло що не міг нічим допомогти.
cb-img3566_2

Тим часом компанія швидко зібралася і вийшла через якийсь інший ніж центральний вихід. Однак журналістка і громадський активіст побачили як чоловіки сіли в автомобіль Тойота Прадо.

– Вони дивилися в наш бік і продовжували сміятися. Я сфотографувала номери їхнього авто, – каже Вікторія. – Моя помилка – що я не викликала відразу поліцію. Вважаю, що мене облили через те, що я фотографувала – тобто виконувала свої професійні обов’язки. Але це також вважаю образою своєї людської гідності. А фотоапарат, на який потрапив алкоголь, почав глючити.

Журналісти «Четвертої влади» з’ясували, на кого зареєстрована Тойота Прадо з номерами ВК 9009 ВА.

cb-prado_kryukova

Це 38-річний депутат Рівненської міської ради від ВО «Свобода», помічник нардепа Осуховського Олександр Крюков.
Іншого члена компанії видно на самому фото (внизу). Це 41-річний помічник народного депутата від ВО «Свобода» Олега Осуховського, головний лікар Рівненського обласного центру екстренної медичної допомоги, екс-депутат Рівненської облради Андрій Бортнік.
 Помічник нардепа Осуховського Андрій Бортнік
Помічник нардепа Осуховського Андрій Бортнік

Третього з компанії журналістка впізнала по фото. Він дуже схожий на 41-річного депутата Рівненської міської ради від ВО «Свобода», начальника управління економічного розвитку і торгівлі Рівненської райдержадміністрації Назарія Загоровського.
 Депутат і чиновник адміністрації Назарій Загоровський на фото справа. Фото із Фейсбук-сторінки депутата
Депутат і чиновник адміністрації Назарій Загоровський на фото справа. Фото із Фейсбук-сторінки депутата

Четвертого чоловіка, на жаль, поки що не вдалося ідентифікувати.

– Я вважаю дії цієї компанії перешкоджанням журналістській діяльності і хуліганством, – каже головний редактор порталу «Четверта влада» Володимир Торбіч. – Звісно, що юридично вони викрутяться, адже на журналістці не було бейджа з посвідченням, та вона фотографувала професійним фотоапаратом за 30 тисяч гривень, якого зазвичай не буває у пересічних громадян. До того ж ця компанія складалася з публічних осіб – місцевих депутатів і помічника нардепа.

– На виборчих плакатах свободівців писало, що вони мають честь і гідність. Судячи з цього їхнього вчинку, вони не мають цих якостей. Більше того – так познущатися з дівчини – це, м’яко кажучи, негідний вчинок. Хтось один вилив, інші бачили і всі разом пореготали. Будемо сподіватися, що хоча б хтось із них розповість як все було насправді і вибачиться. А ми, тим часом, проконсультуємось з юристами яким чином покарати це хуліганство. Чи написавши заяву в правоохоронні органи, чи судовий позов. Також ми звертаємось до нардепа Олега Осуховського та ВО «Свобода» зі скаргою на вчинок своїх підопічних, – каже Володимир Торбіч.