Ексглава МЗС Польщі Яцек Чапутович нещодавно зазначив, що , що після завершення війни Україна має стати членом ЄС.
Про це він сказав на брифінгу за результатами візиту делегацій Польщі та Литви до Києва, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.
“Це було велике досягнення України – досягти статусу кандидата в ЄС. Нині також час для країн ЄС та Комісії схвалити спробу реформувати систему. Вважаю, ми маємо думати про те, як допомогти Україні краще підготувати країну до майбутнього членства. Я вірю, що після завершення війни Україна має стати членом ЄС. Це політика Польщі та інших країн у регіоні”, – сказав Чапутович.
Він зазначив, що після переговорів із віцепрем’єром та міністром розвитку громад та територій України переконався у тому, що в українському політичному класі є мобілізація з метою підготовки країни до переговорів з ЄС.
Міністр закордонних справ Литви (2012-2020) Лінас Лінкявічюс зазначив, що всі схвалюють надання Україні реактивних систем залпового вогню HIMARS, проте нині йдеться про ракети більшої дальності, наприклад 250 км, 300 км.
“Це може бути чутливим для деяких тих, хто постачає. Але це важливо, щоб справді змінити правила гри у військовій сфері. Ми повернемося з цими повідомленнями і постараємося довести колегам, що це дуже важливо для України, і для загального результату цієї війни”, – наголосив Лінкявічюс.
У свою чергу голова Варшавського безпекового форуму Катажина Писарська наголосила, що Україні потрібна термінова військова допомога, щоб перемогти у війні з РФ.
“Ми повертаємося до Варшави з дуже ясним сигналом – Україні потрібна підтримка, і вона потрібна їй зараз. Їй потрібна термінова військова допомога, щоб перемогти у війні. Ми маємо тижні, навіть не місяці, щоб вигнати росіян з України. Україні необхідна фінансова підтримка, особливо напередодні зими, підтримка у забезпеченні енергією”, – зауважила Писарська.
Нагадаємо, що ще минулого року Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу у Верховній Раді України оголосив про створення у Європі нового політичного формату співпраці — між Британією, Польщею й Україною.
В цьому контексті варто зауважити, що найближчими тижнями Велика Британія поставить Україні десятки артилерійських знарядь, сотні безпілотників та ще сотні протитанкових засобів, повідомив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.
“Міністр оборони Бен Воллес повідомив сьогодні в парламенті, що понад 20 155-мм самохідних знарядь M109 і 36 105-мм артилерійських знарядь L119 скоро прибудуть із Великої Британії. Він також додав, що за ними послідують протибатарейні радіолокаційні системи та понад 50 тис. одиниць боєприпасів для артилерії радянських часів”, – йдеться у повідомленні на сайті Міністерства оборони Великої Британії у четвер.
Крім того, найближчими тижнями Велика Британія відправить Україні ще понад 1600 одиниць протитанкової зброї, а також безпілотники, зокрема сотні барражуючих авіабоєприпасів.
“Масштаби та спектр обладнання, яке ми надаємо, демонструють силу нашої рішучості. Разом із нашими міжнародними партнерами ми забезпечимо Україні інструменти для захисту своєї країни від незаконного вторгнення Путіна”, – сказав Воллес.
У британському Міноборони нагадали, що на сьогодні в Україну відправлено 6900 одиниць протитанкових засобів NLAW, Javelin, Brimstone та інших протитанкових засобів, а також 16 тис. артилерійських пострілів, шість машин Stormer, оснащених зенітними ракетними установками Starstreak, та сотні ракет. Велика Британія також поставила морські ракети Brimstone, реактивні системи залпового вогню, 120 бойових броньованих машин та велику кількість засобів нелетальної дії, включаючи понад 82 тис. шоломів, 8 450 комплектів бронежилетів та понад 5 тис. приладів нічного бачення.
У міністерстві наголосили, що наступний етап військової підтримки включатиме ще досконаліші системи протиповітряної оборони, безпілотні літальні апарати та інноваційне нове обладнання для радіоелектронної боротьби.
Також зазначається, що Велика Британія розпочала велику навчальну операцію для українських сил, у якій може бути задіяно до 10 тис. солдатів.