Українці критично відреагували на слова прем’єр-міністра Швеції Стефана Левена на Генасамблеї ООН про загрозу глобальній безпеці через незаконну анексію Росією Криму та її агресію на сході України.
У коментарях під матеріалом щодо його заяви на сторінці OBOZREVATEL у Facebook люди нагадали, що російська агресія в країні триває сьомий рік, а деякі іноземні політики заговорили про загрозу з боку РФ тільки зараз. Загалом пост зібрав понад 2 тисячі лайків, більш ніж 200 репостів і майже пів сотні коментарів.
Зокрема, користувачі мережі поцікавилися, мовляв, якщо в Швеції тільки зараз зрозуміли дії країни-агресора та її лідера, то скільки ж часу знадобиться, аби там розгледіли цю небезпеку в себе. Адже, на думку українців, не можна думати, що “Путін зупиниться в Україні”.
“Та ви що?! Щось 6 років нічого не загрожувало, з 14-го”, “Пішов 7-й рік розмов”, “А в чиємусь “мозку” війна вже закінчилася”, “Росію треба знищити”, “Це розуміє усе цивілізоване людство… Закони повинні виконуватися. Тільки Мінські домовленості мають відносне відношення до справедливих законів”, – коментують люди.
Інші зазначили, що хоч подібні заяви й звучать запізно, все таки добре, що Швеція підтримує Україну.
“Здається це – “Європейський порядок у контексті безпеки має виконуватися, а не переглядатися” – найвлучніше висловлювання стосовно того, що відбувається. Точніше, стосовно того, що не відбувається, а відбуватися мало б”, “Вже завтра нас підтримають інші члени ЄС. Росія побачить, що ми не одні”, – констатують українці.
Нагадаємо, раніше прем’єр Королівства Швеція Стефан Левен заявив, що незаконна анексія Росією Криму та її агресія на сході України загрожують глобальній безпеці. За його словами, дії РФ є серйозними порушеннями міжнародного права, також він анонсував роботу в Організації з безпеки та співпраці в Європі над врегулюванням конфліктів.
Про це він сказав під час свого виступу у форматі відеозвернення на Генасамблеї ООН. Воно транслювалося на сайті організації.
“Незаконна анексія Росією Криму та Севастополя та агресія на сході України є серйозними порушеннями міжнародного права і кидають виклик глобальній безпеці, викликають людські страждання”, – зазначив глава шведського уряду.
Він нагадав, що Європейський Союз чітко заявляє про необхідність імплементації Мінських домовленостей щодо українського Донбасу.
Крім цього, шведський прем’єр наголосив, що його країна у 2021 році прийме на себе головування в Організації з безпеки та співпраці в Європі, де головним пріоритетом буде “робота над врегулюванням конфліктів”.
“Європейський порядок у контексті безпеки має виконуватися, а не переглядатися”, – вказав Левен.